Spektakl: ‚Zuzanka i Utopce’ – bilety po 5 zł

Spektakl: 'Zuzanka i Utopce' - bilety po 5 zł

Przedstawienie interaktywne o zabarwieniu kabaretowym, na podstawie baśni Gustawa Morcinka pt. „O tym jak Zuzanka poszła w kumy do utopców”.  Spektakl w zabawny sposób uczy, że „Za serce nie płaci się złotem, ani diamentami, lecz tylko sercem”.

Bajka  opowiada o losach sieroty Zuzanki, której życie uzależnione jest od chytrego gazdy Kurzejki. Pewnego razu spotyka ona Króla Utopców i od tego czasu wszystko się zmienia…

Aktorzy wcielają się w rolę wesołych Utopców: Rzęski Wodnej, Wodorostka oraz Tafli. Podczas codziennej przechadzki znajdują one zbiór baśni śląskich Gustawa Morcinka i postanawiają urządzić sobie zabawę w teatr. Utopce odgrywają scenki z baśni tworząc jednocześnie teatr w teatrze.

Działania sceniczne oparte są w dużej mierze na improwizacji, dzięki czemu spektakl ma żywy charakter. Zarówno mali jak i duzi widzowie zostają wciągnięci w akcję przedstawienia, ucząc się m.in. kroków śląskiego tańca Trojaka. Utopce godają po Śląsku, natomiast sceny z baśni odgrywają po Polsku. Nie zawsze jednak im to wychodzi…. Przedstawieniu często towarzyszą gromkie wybuchy śmiechu z widowni, zwłaszcza osób dorosłych, które ku swemu zaskoczeniu, świetnie bawią się na spektaklu dla dzieci.

 

Termin: 25.07.2018, godz. 17.00

Bilety: 5 zł

Czas trwania: 50 minut

 

Miejsce: Tatr ŚwiętochłOFFice, ul. Krauzego 1, Świętochłowice

tel. 32 34 52 160 wt-czw 10-18, pt 10-15
lub sekretariat@cks.org.pl

Źródło: Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach, Spektakl: ‚Zuzanka i Utopce’ – bilety po 5 zł, kulturalnybajtel.pl

 

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice