Spektakl „Zuzanka i Utopce”

Spektakl "Zuzanka i Utopce"

Przedstawienie interaktywne o zabarwieniu kabaretowym, na podstawie baśni Gustawa Morcinka pt. „O tym jak Zuzanka poszła w kumy do utopców”.  

Spektakl w zabawny sposób uczy, że „Za serce nie płaci się złotem, ani diamentami, lecz tylko sercem”. 

Bajka  opowiada o losach sieroty Zuzanki, której życie uzależnione jest od chytrego gazdy Kurzejki. Pewnego razu spotyka ona Króla Utopców i od tego czasu wszystko się zmienia…

Aktorzy wcielają się w rolę wesołych Utopców: Rzęski Wodnej, Wodorostka oraz Tafli. Podczas codziennej przechadzki znajdują one zbiór baśni śląskich Gustawa Morcinka i postanawiają urządzić sobie zabawę w teatr. Utopce odgrywają scenki z baśni tworząc jednocześnie teatr w teatrze.

Działania sceniczne oparte są w dużej mierze na improwizacji, dzięki czemu spektakl ma żywy charakter. Zarówno mali jak i duzi widzowie zostają wciągnięci w akcję przedstawienia, ucząc się m.in. kroków śląskiego tańca Trojaka. Utopce godają po Śląsku, natomiast sceny z baśni odgrywają po Polsku. Nie zawsze jednak im to wychodzi…. Przedstawieniu często towarzyszą gromkie wybuchy śmiechu 

z widowni, zwłaszcza osób dorosłych, które ku swemu zaskoczeniu, świetnie bawią się na spektaklu dla dzieci.

Tytuł ten nie tylko skierowany jest do najmłodszych widzów, ale przede wszystkim dla całych rodzin, dlatego też doskonale nadaje się na wszelkiego rodzaju imprezy rozrywkowo – kulturalne. Kostiumy oraz scenografia mieszczą się w przestrzeni leśno – wodnej, dzięki czemu przedstawienie idealnie sprawdza się na imprezach plenerowych. Poprzez interaktywny charakter widzowie nigdy się nie nudzą oraz czynnie uczestniczą w działaniach scenicznych.

 

Termin: 21.08.2015, godz. 18.00

Bilety: 5 zł ,a dzieci do lat 9 bezpłatnie

Miejsce: Wieże KWK Polska, ul. Wojska Polskiego 16, Świętochłowice

Źródło: Teatr Trip (FB), Spektakl „Zuzanka i Utopce”

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice