Spotkanie autorskie z Kaliną Jerzykowską

 

13 lipca 2015 (poniedziałek) o godz. 11.00 Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie w ramach akcji letniej „Literackie lato grozy na wesoło”. Gościem „Bibliosfery” – Filii nr 7, Dańdówka przy ul. Kalinowej będzie dziennikarka, teatrolog i pisarka – Kalina Jerzykowska. Wstęp wolny.

Kalina Jerzykowska – dziennikarka, polonistka, teatrolog i pisarka. W swej artystycznej działalności sięga po wiele form, co czyni jej twórczość niezwykle bogatą i zróżnicowaną. Jest autorką powieści, wierszy, piosenek, felietonów, recenzji, a także scenariuszy teatralnych i estradowych. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Współtworzyła kabaret lalkowy dla dorosłych „Myślęta” oraz rewię iluzjonistyczną „Arsene Lupin”. Pod koniec lat 80. pełniła funkcję dyrektora artystycznego w Estradzie Łódzkiej. W 1991 roku rozpoczęła pracę w „Gazecie wyborczej” na stanowisku sekretarza redakcji. Została odznaczona tytułem Kawalera Orderu Uśmiechu.

Termin: 13.07.2015, godz. 11.00

Wstęp: wolny


Autorka m.in.:

Wiersze trochę zakręcone /2008/

Teatrałki czyli teatralne kawałki na rożne szkolne okazje /2008/

W moim ogrodzie mieszka czarodziej /2008/

Daj się lubić! Piosenki Kaliny Jerzykowskiej /2010/

Ciocia Rose i złote żołędzie /2012/

Buba córka Belzebuba /2013/

Widma z ulicy Wydmowej. Upiorne przygody Koszmariusza i Horroraty /2013/

Pasażer nie z tej ziemi /2014/

Kantor wymiany liter /2015/

Spotkania w Letniej Akademii Literatury stanowią część projektu MBP „Literackie lato grozy na wesoło”, dofinansowanego ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja literatury i czytelnictwa”.

Miejsce: MBP Filia nr 7, ul. Kalinowa, Sosnowiec

Źródło: MBP w Sosnowcu

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice