„Spotkanie z antropologią”. Piknik Archeologiczny 2019 – warsztaty dla dzieci

Muzeum Górnośląskie zaprasza do udziału w „Spotkaniu z antropologią”, które odbędzie się z okazji Dnia Dziecka.

Piknik Archeologiczny to wydarzenie skierowane do dzieci, podczas którego zobaczą świat pradziejowych społeczeństw oczami antropologa, dowiedzą się jak kiedyś ludzie chowali swoich bliskich i zrozumieją zmiany otaczającego ich świata.

Przygotowano wiele atrakcyjnych zajęć, a wśród nich wystawę przedstawiającą szczątki najstarszych hominidów, interaktywne gry oraz prawdziwe wykopaliska.

 

Termin: 01.06.2019, godz. 12.00

Wstęp: wolny

Miejsce: Muzeum Górnośląskie, Sala Kolumnowa i ogród przy ul. Korfantego 34, Bytom

Źródło: MG

Podczas badań wykopaliskowych archeolodzy współpracują z różnymi specjalistami, m.in. z geomorfologami, archeozoologami, archeobotanikami i oczywiście antropologami.
Czym zajmują się antropolodzy? Jak wygląda ich praca? Antropologia fizyczna to bardzo specyficzna dziedzina naukowa, w której tak naprawdę analizuje się i wnikliwie bada ludzkie nieszczęścia pozostawiające ślady na kościach. To także dziedzina naukowa, dzięki której jesteśmy w stanie odtworzyć historię ludzkiego życia. Codzienne czynności, jak choćby używanie nitki dentystycznej, odciskają swoje piętno w strukturze i morfologii kośćca oraz zębów.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice