Stwórz swój własny świat. Gdzie? W Minecraft’cie!

 

Gra Minecraft oczarowała ludzi na całym globie. Już teraz wkrocz do świata, w którym jedynym ograniczeniem jest Twoja własna wyobraźnia!

Minecraft jest super i wie o tym każdy, kto wybudował albo właśnie buduje własny minecraftowy świat. Wiedzą też o tym panowie Bartosz i Jakub Danowscy, autorzy książki: „MINECRAFT. CRAFTING, CZARY I ŚWIETNA ZABAWA”.

7 listopada, równo o godzinie 12:00 będzie można się z nimi spotkać w gliwickiej księgarni Mercurius i porozmawiać – o książce i o samym Minecrafcie. Dowiecie się sporo ciekawostek i poznacie minecraftowe triki znane tylko wybrańcom… Przewidziano także konkursy z nagrodami!

Dla niewtajemniczonych i dla tych, którzy przespali ostatnich kilka lat – Minecraft to kultowa gra z otwartym światem. Od graczy wymagana jest spostrzegawczość, pomysłowość i tworzenie konstrukcji z sześciennych bloków w otwartym trójwymiarowym świecie. Przypomina trochę budowanie z Klocków LEGO, tylko w asyście potworów i przygód nie z tej Ziemi.

W Szwecji postanowiono nawet wykorzystać edukacyjne zalety Minecrafta i wprowadzono go jako przedmiot w szkole. Nauczyciele uważają, że dzięki takim lekcjom uczniowie uczą się kreatywnego myślenia i rozwijają wyobraźnię przestrzenną.

Zapraszamy małych i dużych fanów gry! Zamiast się nudzić, chodzić z kąta w kąt, siedzieć przed telewizorem – wpadnijcie do księgarni MERCURIUS!

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Termin: 7 listopada (sobota), godz. 12.00

Miejsce: Księgarnia MERCURIUS, I piętro, ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 14, Gliwice

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice