Święto Kina w Kosmosie

Święto Kina w Kosmosie

Do wspólnego rodzinnego świętowania kina Kino Kosmos zaprasza w niedzielę, 25 października. Podczas zabaw z green screenem dzieci w magiczny sposób zamieszkają w krainie swoich ulubionych bohaterów, a na warsztatach z animacji poznają specyfikę pracy przy tworzeniu filmów animowanych. To tylko część zaplanowanych na ten dzień atrakcji. Całodziennym projekcjom i warsztatom towarzyszyć będą stoiska Bookiestry oraz Kiwika baby, oferujące oryginalne zabawki i książki dla najmłodszych.

Termin: 25.10.2015

  • godz. 10.00/11.00/12.00/13.00/14.00 Zestawy kultowych bajek ze Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej,
  • godz. 15.00 „Wielka podróż Bolka i Lolka” (14 minuty),
  • godz. 16.30 „Bzdurki” (82 minuty)

Opis filmu „Bzdurki”

Dzięki dokładnym badaniom statystycznym udowodniono, że Bollersville jest najbardziej przeciętną wioską w Europie i leży dokładnie w centrum kontynentu. W dodatku zamieszkiwana jest przez pozbawionych wyobraźni i bardzo normalnych dorosłych. Dlatego właśnie tu ulokowano centrum badań konsumenckich. W domach pojawiły się więc zielone płatki śniadaniowe i niebieskie banany, które są niezbyt smaczne, ale za to bardzo nowoczesne. Na szczęście w wiosce mieszkają też pełne niekonwencjonalnych pomysłów babcie i zupełnie szaleni dziadkowie, którzy zamiast spędzać czas w supermarketach, wolą przerobić wannę na łódź podwodną lub skomponować utwór z arią śpiewaną przez kota. Zaniepokojeni dorośli umieszczają ich w domu spokojnej starości. W przedszkolu wybucha bunt! Dzieciaki postanawiają uwolnić ukochanych dziadków i wprowadzić rządy nieokiełznanej niczym wyobraźni.

Bilety na projekcje filmowe: 10 zł (osoby indywidualna), 8 zł (grupy zorganizowane), całodniowy bilet na Święto Kina: 8 zł (dzieci do lat 3 wstęp: wolny)

Miejsce: Kino Kosmos, ul. Sokolska 66, Katowice

 

Źródło: Kino Kosmos dla Dzieci (FB), Święto Kina w Kosmosie

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice