Święto Kwitnących Głogów

21 maja na Katowickiej Ligocie odbędzie się święto dzielnicy, czyli Święto Kwitnących Głogów. W programie m.in. parada ulicami dzielnicy, występy mażoretek i orkiestr, ale także koncerty w Parku Zadole. Gwiazdą wieczoru będą Sebastian Riedel i grupa Cree.

 

Święto Kwitnących Głogów rozpocznie w samo południe występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji i Mażoretek „Akcent” na osiedlu Franciszkańskim, gdzie zasadzony zostanie także głóg. Następnie – o 12.30 – rozpocznie się tradycyjna parada ulicami Ligoty.

Parada potrwa aż do 14.30. W jej trakcie o 13.30 przy skrzyżowaniu ulic Słupskiej i Koszalińskiej wystąpią dwa zespoły Mażoretek: grupa „Akcent” z Katowic oraz „Krokodyl” z Ostrawy, oraz orkiestry z kopalni Staszic i Komendy Wojewódzkiej Policji. O 14.30 zabawa zagości już w Parku Zadole. Tu na scenie amfiteatru wystąpią zespoły dziecięce z ligockich szkół i przedszkoli, Zespół Akordeonistów „Katowice – Kleofas”, a także zespoły działające przy MDK Ligota. O godz. 18.30 na scenie wystąpi Iroxana i goście. Godzinę później o 20.30 – Teatr Ruchu Kinesis. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Cree z Sebastianem Riedlem, ich koncert rozpocznie się o godz. 20.30, natomiast na finał – o 22. zaplanowano pokaz laserowy.

 

W trakcie koncertów w parku zaplanowano wydarzenia towarzyszące, m.in. zabawy sportowe, jarmark rękodzieła, czy park rozrywki dla dzieci.

Wstęp wolny!

 

Termin: 21 maja 2016, start godz. 12.00

Miejsce: Ligota, Katowice

 

Źródło: www.dziennikzachodni.pl

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice