Święto ptaków w śląskim zoo

Święto ptaków

Dzień Ptaków to edukacyjna impreza mająca na celu poszerzenie wiedzy gości ogrodu zoologicznego na temat jednej z najliczniejszych, a przy tym najciekawszych gromad kręgowców.

W programie obchodów święta ptaków znajdują się m.in.: wystawa ptasich portretów malowanych na piórach oraz spotkanie z sokolnikami z Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Do pawilonu dydaktycznego zapraszamy na Ptasie Kino, czyli projekcję filmów edukacyjnych ukazujących z bliska zagrożenia i sposoby ochrony wybranych gatunków ptaków. Ponadto ustawione zostaną stoliki informacyjne, gdzie będzie można poszerzyć wiedzę z dziedziny ornitologii. Sprawdzimy czym różnią się jaja różnych gatunków ptaków oraz jaja innych zwierząt, dowiemy się z czym związany jest kształt ptasiego dzioba oraz do czego służą naukowcom sowie wypluwki. W programie imprezy nie mogło zabraknąć również konkursów i zabaw dla dzieci oraz gry terenowej, będącej świetną zabawą dla całych rodzin.

 

Termin: 29.03.2015, godz.9.00 – 16.00

Bilety: 5 zł i 10 zł

Dodatkowa atrakcja przygotowana została dla osób, których nazwisko brzmi jak polska nazwa dowolnego ptaka. Wszyscy noszący nazwiska typu Wróbel, Szpak czy Sikora będą mieli w tym dniu bezpłatny wstęp na teren śląskiego zoo. Organizator liczy, że dzięki temu  zoo przeżyje w najbliższy weekend prawdziwy ptasi nalot.

 

Miejsce: Śląski Ogród Zoologiczny, Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7, Chorzów 

Źródło: ZOO Chorzów, Święto ptaków

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice