Sztuka na miarę czyli matematyka da się lubić.

Sztuka na miarę czyli matematyka da się lubić.

Warsztaty dla dzieci, które nie cierpią matematyki ale i dla uzdolnionych matematyków którzy nie przepadają za plastyką.
Bez względu na to, czy jesteś matematycznym geniuszem, czy szalonym artystą – czeka cię tu pewna, świetna zabawa! Odkrywamy fantastyczny świat figur i kształtów, sprawdzamy ile matematyki jest w obrazie, poznajemy świat..
Tworzymy, układamy, projektujemy, rysujemy.. mimochodem liczymy, mierzymy, ważymy, segregujemy, odkrywamy i nazywamy prawidłowości i zależności przestrzenne.

Zajęcia mają formę gier, zadań i zabaw matematyczno-plastycznych z dużym akcentem na własne działanie i twórczość uczestników. Wykorzystujemy metody, które biorą pod uwagę różne style uczenia i otwierają umysły dzieci i młodzieży na język matematyki.

Treści odnoszą się do szkolnej podstawy programowej ale nie zamykają się tylko na nie i są prezentowane w ciekawy, zabawowy i intuicyjny sposób. Dzieci uczą się w działaniu, stawiając hipotezy, planując doświadczenia, obserwując rezultaty. Interpretują wyniki i wyciągają wnioski. Nauka poprzez zabawę i sztukę to doskonałe przygotowanie do zrozumienia biologii, chemii i fizyki w dalszych latach nauki. Dzieci są ciekawe wszystkiego, co dzieje się w ich najbliższym otoczeniu, stale zadają pytania o różne szczegóły związane z tym co zobaczą, usłyszą, dotkną, poczują.. Wychodząc naprzeciw tym zainteresowaniom, tworzymy przestrzeń i dajemy narzędzia do samodzielnego poszukiwania odpowiedzi i rozwiązań.

TERMIN: każdy poniedziałek
godz. 17:00-18:00 (dzieci w wieku 7-9 lat)
godz. 18:00-19:00 (dzieci w wieku 10-12 lat)

Koszt: 25 pln/warsztat (80 pln/m-c)

Dodatkowo, dla zainteresowanych raz w miesiącu, w wybrana sobotę Klub „Math&Art” (dla uczestników warsztatów – udział bezpłatny lub 15pln/osoba).

Miejsce: O!PA, Ludowa 4, Dąbrowa Górnicza

Zapisy i informacje: tel. 504820333

Źródło: TU, Sztuka na miarę czyli matematyka da się lubić.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice