Teatralny Poranek Naj Naja, Spektakl pt. „Ani me, ani be…”

Teatralny Poranek Naj Naja

Teatralny Poranek Naj Naja, Spektakl pt. „Ani me, ani be…”

Zwariowany profesor Decybeliusz i jego poukładana asystentka Zosia zabiorą widzów w świat pełen dźwięków. Przeżyją śmieszne, ale i pełne grozy przygody. Do czego potrzebny im soniczny detonator? Dlaczego krowa mieszka w laboratorium? I wreszcie, czy uda im się naprawić nieudany eksperyment i doprowadzić dźwiękowy świat do porządku?

„Ani me, ani be…” to autorska bajka inspirowana i oparta na dźwiękach, które często giną pośród codziennych obowiązków. Pozornie surowa scenografia, na oczach widzów zmienia się w magiczne laboratorium, gdzie prawa fizyki nie zawsze działają tak jak powinny. W spektaklu wykorzystano grę światłem i cieniem, a jak na historię o dźwiękach przystało – są one nieodłącznym towarzyszem teatralnego widowiska.

Po spektaklu – mini warsztaty – dzieci będą wykonywały telefony z kubeczków plastikowych i sznurków. Będzie można również zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z aktorami.

Reżyseria: Szymon Strużek
Występują: Alicja Szymkiewicz, Szymon Strużek
Realizacja dźwięku i światła: Beniamin Lediński

Termin: 18.02.2018, godz. 11.00

Spektakl trwa ok. 45 minut i jest przeznaczony dla dzieci w wieku 3-6 lat.

Cena biletu – 15 zł/os.

Miejsce: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B, Rybnik

Źródło: Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Teatralny Poranek Naj Naja, Spektakl pt. „Ani me, ani be…”

 

 

Dom Kultury Chwałowice – współcześnie

Od 1994 roku jest miejską instytucją kultury Miasta Rybnika. W ramach swojej działalności organizuje szereg stałych form edukacji artystycznej i kulturalnej: lekcje gry na instrumentach, zajęcia wokalne, zajęcia filmowe, plastyczne, taneczne, teatralne, rekreacyjne , hobbystyczne, sportowe. Swoje miejsce znalazły tutaj liczne zespoły i grupy, o których słychać nie tylko w naszym regionie.
Odbywają się tutaj także kursy językowe, wystawy plastyczne, koncerty, spotkania autorskie, zajęcia aerobiku.
W okresie letnim mają miejsce liczne imprezy plenerowe – festyny, koncerty.

 

Z tyłu Domu Kultury znajduje się park z zadaszoną sceną i amfiteatrem, który jest doskonałym miejscem do realizacji imprez plenerowych.
Nasza instytucja organizuje bądź współorganizuje z zaprzyjaźnionymi placówkami także liczne imprezy cykliczne o zasięgu lokalnym,regionalnym, lub ogólnopolskim.
Sala widowiskowa Domu Kultury pełni także rolę sali Kina „Plejada” (ex Chwałowiczanka) z ilością 240 miejsc siedzących o wysokim standardzie i systemem dźwięku Dolby Pro Logic – stałe seanse odbywają się w niedziele, organizowane są także seanse zbiorowe dla szkół i innych podmiotów.
Placówka ciągle rozwija się, podążając za potrzebami kulturalnego rynku oraz wzbogaca swoją ofertę, celem zapewnienia jak najlepszej jakości usług.

Reklama na portalu z wydarzeniami dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice