Udaj się w podróż z biblioteką!

Udaj się w podróż z biblioteką!

3 lipca Miejska Biblioteka Publiczna w Dąbrowie Górniczej zaprasza na Robinsonadę – Festiwal Podróżniczy. Upalne, letnie dni mieszkańcy Dąbrowy Górniczej najchętniej spędzają nad akwenami wodnym, dlatego Robinsonadę biblioteka postanowiła zorganizować na plaży przy Pogorii III .

Impreza rozpocznie się o godz. 16.00 pokazem tańca Capoeira. Tuż po nim będzie można wysłuchać opowieści Grzegorza Kuśpiela – podróżnika, grotołaza, instruktora Polskiego Związku Alpinizmu, mieszkańca Dąbrowy Górniczej, który od ponad 25 lat uczestniczy w wyprawach jaskiniowych, górskich i etnograficznych w różne zakątki świata. O swoich doświadczeniach, podczas licznych podróży opowiedzą również inni dąbrowscy globtroterzy oraz gość specjalny Jarosław Kret – dziennikarz i fotoreporter, którego na Robinsonadzie będzie można spotkać o godz. 18.00. Uczestników niewątpliwie zachwyci występ Zespołu Tańca Indyjskiego Saathi oraz wystawy fotografii (m.in. zdjęć z rejsów kapitana Jana Wątrobińskiego oraz zdjęć z podróży do Japonii Adama Korzeniowskiego). Na najmłodszych czekać będą warsztaty literackie i plastyczne, gry wielkoformatowe, animacje oraz konkursy. Biorący udział w festiwalu będą mogli również skorzystać z „Czytelni pod chmurką”, gdzie czkać na nich będą wygodne leżaki oraz prasa i literatura o tematyce podróżniczej.  Imprezę zakończy koncert, podczas którego wystąpi Radek Stachurski z zespołem „Bez Paniki”. W ich repertuarze znajdą się popularne piosenki turystyczne i szanty.

Wydarzenie jest częścią akcji „2015 Rok Promocji Czytelnictwa – Zaczytana Dąbrowa”. Już dzisiaj zapraszamy na kolejne imprezy w ramach projektu: Biblioteka na Plaży – 17 lipca i 14 sierpnia (Pogoria III), Festiwal Fantastyki – 4 września (wejście do Parku Hallera).

Termin: 03.07.2015, godz. 16.00

Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY.

Miejsce: plaża przy Pogorii III

Źródło: Biblioteka, Udaj się w podróż z biblioteką!

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice