Ups! Arka odpłynęła – Seans

Ups! Arka odpłynęła

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, co stało się ze zwierzętami, które spóźniły się na arkę? Oto koniec świata. Nadciąga ogromna powódź, która zaleje całą Ziemię i wszystkie stworzenia, które na niej żyją. Na szczęście Dave i Fini, dwa gapowate pluszczaki, nie muszą się martwić – sympatyczny brodacz o imieniu Noe zbudował wielką arkę, która pomieści wszystkie zwierzęta i uchroni je przed potopem. Niestety, okazuje się, że pluszczaki nie znalazły się na liście stworzeń zaproszonych na arkę, skrupulatnie sprawdzanej przy wejściu przez świtę Króla Lwa, wyznaczonego przez Noego na kapitana statku… Za sprawą sprytnego fortelu Dave’a, pluszczakom udaje się dostać na pokład. Wkrótce potem niesforny Fini, razem z Idą – przedstawicielką gatunku drapieżnych grimpów, pakuje się w kłopoty, niefortunnie opuszczając pokład arki tuż przed jej odpłynięciem. Fini i Ida, zmuszeni do współpracy, starają się przetrwać i wspiąć na szczyt pobliskiej góry. Po drodze przyjdzie im stawić czoła licznym niebezpieczeństwom – zagrażają im potwory-głodomory i woda, której z każdą godziną jest coraz więcej. Tymczasem ich rodzice, roślinożerny Dave i mięsożerna Hazel, muszą odrzucić wzajemne uprzedzenia, by połączyć siły i zawrócić arkę, żeby uratować zaginione dzieci.

Bardzo ciekawe w pracy nad tym projektem było to, że mieliśmy do czynienia z jednym absolutnie pewnym założeniem: ziemia zostanie zatopiona. Nasi bohaterowie musieli się skonfrontować z tym faktem, nie mogli zignorować tej wiedzy, ani przed nią uciec. Dramatyzmu całej akcji dodaje to, że główne role odgrywają w niej dzieci, ale bez obaw – ich przygody, z gwarantowanym happy endem, dostarczą widzom dużo rozrywki. Skoro ma nastąpić koniec świata, śmiejmy się z tego.” (Toby Genkel, Sean McCormack, reżyserzy)

Animacja Toby’ego Genkela jest całkiem zgrabną i zabawną opowiastką o sile rodzicielskiej miłości i poszukiwaniu swojego miejsca na świecie. Pełną sytuacyjnych żartów, sprawnie poprowadzonych dialogów (ukłon dla autorów polskiego dubbingu) i nade wszystko estetyczną.” (Kuba Armata, stopklatka.pl)

Termin: 02 – 04.06.2015, godz. 17.30

Bilety: 10 zł

Gatunek: animowany, komedia, przygodowy
Czas trawania: 86 min

Miejsce: Kino Patria, ul. Chorzowska 3, Ruda Śląska

Źródło: Kino Patria, grafika: stopklatka.pl, Ups! Arka odpłynęła

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice