„Opowieść o dźwięku”- Uroczyste otwarcie Parku Sensorycznego w Gliwicach

"Opowieść o dźwięku"- Uroczyste otwarcie Parku Sensorycznego w Gliwicach

Bębnieniem, stukaniem i dźwięczeniem otworzy się nowa przestrzeń w Gliwicach. Prezydent Miasta Gliwice zaprasza na wydarzenie „Opowieść o dźwięku, otwarcie Parku doświadczeń”.

Będzie głośno i dźwięcznie, dosłownie – bo na otwarcie przygotowany został specjalny pokaz bębniarsko świetlny „Pitter – Patter show”, który zabierze widzów w podróż przez brzmienia, a wszystko to w industrialnej stylizacji. Przedstawienie będzie połączeniem teatru, cyrku i koncertu, w wykonaniu grupy perkusistów, szczudlarzy i aktorów.

W role instrumentów wcielą się również urządzenia w parku, które podświetlone rozbłysną tego wieczoru wyjątkowo mocno. Opowieści o dźwięku będzie można również posłuchać – bowiem o dźwięku jako zjawisku, jego właściwościach i ciekawostkach z nim związanych opowiedzą pracownicy Politechniki Śląskiej – Prof. dr hab. inż  Tadeusz Pustelny i dr Kamil Barczak.

Dźwięk będzie można więc zobaczyć, usłyszeć i posłuchać o nim, a także samemu wydobyć go z urządzeń znajdujących się w Parku doświadczeń.

Wstęp na wydarzenie jest wolny. Uroczyste otwarcie parku doświadczeń odbędzie się 21 października (sobota) 2017 r., na terenie Radiostacji Gliwice o godzinie 18.00.

Program wydarzenia:

18:00 Rozpoczęcie – teren Parku doświadczeń przy ul. Tarnogórskiej
18:00 – 18:30  Wystąpienia przedstawicieli Miasta Gliwice i Menadżera Projektu – SSM
18:30 – 19:00 „Opowieść o dźwięku” Prof. dr hab. inż. Tadeusz Pustelny / Dr inż. Kamil Barczak. Krótkie popularyzatorskie wystąpienia na temat dźwięku i jego fizycznych właściwości
19:00 – 19:15 Uroczyste przecięcie wstęgi,
19:15 – 20:00 „Piter–patter show” Widowisko dźwiękowo – świetlne. Widowisko ruchowe połączone z show bębniarskim, opartym o grę świateł, ruch i dźwięk. Widowisko realizowane przez grupę perkusistów oraz aktorów.
20:00 Możliwość korzystania z urządzeń w parku przez widzów.

Wśród urządzeń mechanicznych na terenie parku znajdziemy m.in. ksylofon, gong, armatę powietrzną organy rurowe, telefon paraboliczny i inne urządzenia, które nie tylko generują dźwięk, który można usłyszeć ale również pozwalają odczuć go innymi zmysłami. Poza tymi gigantycznymi „instrumentami” w parku zamontowano urządzenie pozwalające oglądać szeroką panoramę Gliwic z wysokości około 60 m nad ziemią.

Źródło: www.dzisiajwgliwicacg.pl, „Opowieść o dźwięku”- Uroczyste otwarcie Parku Sensorycznego w Gliwicach

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice