VI Bytomski Jarmark Średniowieczny

Na widzów czeka szereg widowiskowych konkurencji, w których zmierzą swe siły najlepsi łuczniczy i rycerze z całego kraju. W programie między innymi: pojedynki na miecz długi, pojedynki na miecz i tarcze oraz pełno-kontaktowe Walki Drużyn Rycerskich – starcia z użyciem różnorodnej broni dla najwaleczniejszych.

Nie zabraknie także pokazowej bitwy, podczas której zostaną wytoczone ciężkie działa artyleryjskie – a wydarzenie to nawiązywać będzie do roku 1430, kiedy to pod murami Bytomia odbyły się walki z husytami. Przybędzie wielu legendarnych już w Polsce rycerzy – zdobywców medali na turniejach rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata.

VI Bytomski Jarmark Średniowieczny to sporo atrakcji dla całych rodzin m.in. niezwykły pokaz z żywym ogniem Fire Show, spektakl średniowieczny „Za siedmioma wiekami” w wykonaniu Teatr „Trójkąt”, atrakcją będzie również koncert muzyki dawnej oraz występ zespołu Castle Dreams – duetu wykonującego muzykę rockową z elementami folku.

Jak co roku, na imprezie nie zabraknie również pokazów z udziałem zwierząt, które od wieków towarzyszyły ludziom. W programie przewidziano pokaz sokolniczy oraz pokaz jazdy konnej.

Jarmark to także obóz rycerski, historyczne namioty i kramy, które oferować będą typowe średniowieczne wyroby i potrawy, stoiska rzemieślników, którzy są licznie odwiedzani przez dzieci, a to za sprawą różnorodnych otwartych warsztatów (garncarskich, kowalskich, szycia szmacianych lalek, a nawet dojenia krowy).

Termin: 01.09.2019, godz.: 11.00 – 16.00

Wstęp: wolny

Miejsce: PARK MIEJSKI IM. F.KACHLA w BYTOMIU

Źródło: BECEK

Harmonogram wydarzeń

11:00 Turniej łuczniczy

12:00 Turniej miecza i tarczy

13:30 Turniej miecza długiego

14:00 Teatr Średniowieczny “Trójkąt” – spektakl: “Za siedmioma wiekami”

15:00 Turniej maczania łba w balii

16:00 Zakończenie turnieju i rozdanie nagród

Atrakcje dla publiczności: walki na miecze sportowe, garncarstwo, kowalstwo, pisanie gęsim piórem, malowanie postaci damy i rycerza.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice