VI Bytomski Jarmark Średniowieczny

Na widzów czeka szereg widowiskowych konkurencji, w których zmierzą swe siły najlepsi łuczniczy i rycerze z całego kraju. W programie między innymi: pojedynki na miecz długi, pojedynki na miecz i tarcze oraz pełno-kontaktowe Walki Drużyn Rycerskich – starcia z użyciem różnorodnej broni dla najwaleczniejszych.

Nie zabraknie także pokazowej bitwy, podczas której zostaną wytoczone ciężkie działa artyleryjskie – a wydarzenie to nawiązywać będzie do roku 1430, kiedy to pod murami Bytomia odbyły się walki z husytami. Przybędzie wielu legendarnych już w Polsce rycerzy – zdobywców medali na turniejach rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata.

VI Bytomski Jarmark Średniowieczny to sporo atrakcji dla całych rodzin m.in. niezwykły pokaz z żywym ogniem Fire Show, spektakl średniowieczny „Za siedmioma wiekami” w wykonaniu Teatr „Trójkąt”, atrakcją będzie również koncert muzyki dawnej oraz występ zespołu Castle Dreams – duetu wykonującego muzykę rockową z elementami folku.

Jak co roku, na imprezie nie zabraknie również pokazów z udziałem zwierząt, które od wieków towarzyszyły ludziom. W programie przewidziano pokaz sokolniczy oraz pokaz jazdy konnej.

Jarmark to także obóz rycerski, historyczne namioty i kramy, które oferować będą typowe średniowieczne wyroby i potrawy, stoiska rzemieślników, którzy są licznie odwiedzani przez dzieci, a to za sprawą różnorodnych otwartych warsztatów (garncarskich, kowalskich, szycia szmacianych lalek, a nawet dojenia krowy). 

Termin: 31.08.2019, godz.: 13.00 – 22.00

Wstęp: wolny

Miejsce: PARK MIEJSKI IM. F.KACHLA w BYTOMIU

Źródło: BECEK

Harmonogram wydarzeń

13:00 Oficjalne rozpoczęcie

13:30 Samoczwart – walki dwuosobowych pocztów rycerskich

14:30 Pokaz konny – najazdy kopijnicze

15:30 Bieg dam

16:30 Oblężenie husyckie Bytomia – Bitwa o dowódcę

17:00 Walki Drużyn Rycerskich – 3 vs 3 oraz 8 vs 8

19:00 Pokaz sokolniczy

20:00 Rywalizacja rycerska z udziałem publiczności

21:00 Koncert Castle Dreams

22:00 Fire Show

Atrakcje dla publiczności: garncarstwo, kowalstwo, szycie szmacianych lalek, dojenie krowy.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice