W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem – spektakl dla dzieci

W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA. TAM I Z POWROTEM

Na motywach powieści Juliusza Verne’a

Teatr przygody! Zabiera was w podróż dookoła świata. W podróż pociągiem, statkiem parowym czy… na grzbiecie słonia. Aktorzy postanowili założyć się z publicznością, że jest to możliwe w teatrze i zajmie troszkę ponad 100 minut. Fileas Fogg, pewien dżentelmen z Londynu, zakłada się z kolegami, że przemierzy świat dookoła w 80 dni. W kultowej książce Juliusza Verne’a zaczytują się do dzisiaj i nastolatkowie, i dorośli. Dowcipną adaptację powieści dla śląskich aktorów przygotował Robert Górski, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju. W widowisku, które reżyseruje Robert Talarczyk, udział bierze kilkunastu artystów, a do współpracy przy tym muzycznym spektaklu z piosenkami reżyser zaprosił m.in. jazzowo-folkowy zespół Chłopcy Kontra Basia. Premiera „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” to ostatni tytuł sezonu „Klasyka”.

Polecane dla widzów w wieku 7-107 lat.

Termin: 2 czerwca 2018, godz. 15.00

Miejsce: Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego

Rynek 10, Katowice

Bilety w cenie 15-45 zł, sprawdź dostępność TUTAJ

MEDIA O SPEKTAKLU

Niezaprzeczalnie prym wiedzie trójka aktorów Teatru Śląskiego: Mateusz Znaniecki, Bartłomiej Błaszczyński i Dariusz Chojnacki. Ten pierwszy wciela się w brytyjskiego dżentelmena Fileasa Fogga, drugi gra szalonego francuskiego służącego Passepartout, a trzeci jest nadpobudliwym inspektorem Fixem skrzyżowany na poły z… psem! Panowie znakomicie odgrywają swoje role, prześcigając się w kolejnych zabawnych gagach.

„Gazeta Wyborcza”

Inspirowany powieścią Juliusza Verne’a spektakl, utrzymany w konwencji musicalowej, udaje się przede wszystkim dlatego, że ma coś do zaoferowania i dzieciom, i dorosłym. Młodszych zachwyci zapewne efektowna, przywodząca na myśl wesołe miasteczko scenografia Ilony Binarsch, dzięki której bohaterowie przemierzają sceniczny świat ogromnym parowcem i elektryczną kolejką. Dojrzalsi widzowie docenią dowcipny, nieco abstrakcyjny, chwilami mocno aluzyjny tekst oraz songi Roberta Górskiego, zgrabnie ogrywające kulturowe stereotypy.

„Nesweek”

Co do łobsady to sóm tukej dwa gwiazdory, kiery błyszczóm i dowajóm na scynie ze siebie wszysko. Bartłómiej Błaszczyński jako Passepartout ywidyntnie wzoruje sie na Górskim (gro i rycy, jak łón), a już to co pocho Dariusz Chojnacki jako inspektor Fix, przełazi ludzkie pojyńcie. Łodstawio jakosi sztywno-wściekło psio pantómima, kiero idyalnie pokozuje czowieka zawziyntego i jak Fix… zafixowanego :)
Szkoda, że idóm wakacje i ta pjykno, kolorowo i wesoło sztuka w nojbliższym czasie niy bydzie u nos grano. Ale we wrześniu na bank poleca na to jeszcze roz. Coś czuja, że Tyatr Ślónski bydzie to groł przez nastympne 25 lot abo i dużij.
Co tukej jeszcze wjyncyj pisać… Hit!

Piotr Drzyzga, Bojkoblog
Humor, bogate stroje i wyrazista muzyka to najmocniejsze strony spektaklu. Przeszło dwugodzinna teatralna podróż dookoła świata to doskonała rozrywka dla całych rodzin. W trakcie spektaklu nie sposób się nudzić. Akcja spektaklu jest żywiołowa, a oko cieszą przykuwające uwagę stroje.
„Dziennik Teatralny”

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice