Wakacyjna podróż z Muzeum w Gliwicach

Wakacyjna podróż z Muzeum w Gliwicach

Wakacyjna podróż z Muzeum w Gliwicach
Od 30 czerwca do 3 lipca oraz od 4 do 14 sierpnia 2015 roku, Zamek Piastowski, Oddział Odlewnictwa Artystycznego

Muzeum w Gliwicach zaprasza wszystkie Dzieci wraz z Rodzicami w wakacyjną podróż z Muzeum w Gliwicach. W Zamku Piastowskim poznamy różne oblicza historii. Odbędziemy podróż do starożytnego Egiptu, w głąb średniowiecza – w świat rycerzy, a spacerując uliczkami Starego Miasta trafimy do  XVII-wiecznych Gliwic. Dowiemy się również jak dawniej bawiły się śląskie dzieci, poznamy historię piłki nożnej i usłyszymy, czego należy się bać.  Będzie też co nieco o zawodzie pszczelarza i muzealnika. W sierpniu w Oddziale Odlewnictwa Artystycznego czeka na nas świat legend i mitów w żeliwie zaklętych. Będziemy zgłębiać tajemnice sfinksa, poznamy pojęcia takie jak ikonografia czy mit, a żeliwna plakieta ze świętym Jerzym zaprowadzi nas wprost do Złotej legendy…  Na koniec zaś sami zamienimy się w artystów pięknie dekorujących gipsowe repliki wybranych zabytków.

 

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny. Zajęcia będą odbywać się w okresie wakacji od 30 czerwca do 3 lipca oraz od 4 do 14 sierpnia 2015 roku.

Zajęcia trwają od 45 do 90 minut. Maksymalna liczba uczestników to 30 osób – uczestniczyć w nich mogą nie tylko grupy zorganizowane, ale również osoby indywidualne – rodzice z dziećmi. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc organizator prosi o uprzednią rezerwację pod numerem telefonu: 32 335 44 03.

Pełen program można znaleźć na stronie Muzeum TU …

Źródło: Muzeum w Gliwicach, Wakacyjna podróż z Muzeum w Gliwicach

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice