Wakacyjny konkurs artbookowy – warsztaty wprowadzające

Wakacyjny konkurs artbookowy – warsztaty wprowadzające

 

Przed wynalezieniem druku przez Johannesa Gutenberga książki nie były popularne, za to posiadały swój indywidualny charakter. Pisane i ozdabiane ręcznie miały wartość dzieł sztuki, zachwycały niepowtarzalnością. Zapraszamy do Muzeum Górnośląskiego na zajęcia, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak własnoręcznie wykonać egzemplarz książki oraz jak go artystycznie ozdobić.

 

Akwarelowe plamy zostaną zamienione w barwne ilustracje opowiadające o młodości chłopca Heinricha Schulza-Beuthena urodzonego w Bytomiu w 1838 roku. Ze strzępków informacji uczestnicy spróbuję odtworzyć fascynacje przyszłego kompozytora, zajrzą do apteki jego dziadka, wraz z nim popatrzą na XIX-wieczny Rynek, posłuchają koncertu w mieszkaniu na piętrze. Zapachy, dźwięki, barwy pozwolą wyobrazić sobie dorosłego Heinricha – muzyka, który do swojego nazwiska dołączył nazwę miasta, w którym się urodził i z którym związane były jego najważniejsze wspomnienia.

 

Podczas dwudniowych zajęć powstanie poetycka, kolorowa i niepowtarzalna książka. Kolejne artbooki uczestnicy będą mogli wykonać indywidualnie w domach, z pomocą rodziców i znajomych. Najlepsze książki przyniesione do Muzeum Górnośląskiego do końca września zostaną zaprezentowane na wystawie czasowej przybliżającej życie i twórczość bytomskiego kompozytora.

 

Data: 2–3 lipca 2015 (czwartek, piątek), godz. 11.00

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji

Prowadzący: Anna Rak, Zuzanna Orzeł, Maciej Droń

Wstęp wolny!

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice