Warsztaty, animacje dla dzieci – ‚Na tropie bohatera filmowego’

Warsztaty, animacje dla dzieci - 'Na tropie bohatera filmowego'

Warsztaty, animacje dla dzieci – ‚Na tropie bohatera filmowego’

Czy postać z bajki może stać się dla nas wzorem? Odpowiedzi na to pytanie mali uczestnicy warsztatów szukać będą w kinie Amok – dosłownie i w przenośni. Poprzez spotkania z kolejnymi filmowymi bohaterami, wśród zabaw i wspólnie wykonywanych zadań, przedszkolaki poznają niezwykle pożyteczne cechy bajkowych postaci.

Projekcja bajek podczas wydarzenia Warsztaty, animacje dla dzieci – ‚Na tropie bohatera filmowego’ : Malucholandia, Żubr Pompik, Przedszkolaki, Agatka

Termin: 27.01.2018, godz. 11.00

Bilety: 10 zł (dziecko + rodzic), konieczna wcześniejsza rezerwacja w biurze kina.

Grupa wiekowa: 4-6 lat

Czas: ok. 90`

Miejsce: Kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice

Źródło: Kino Amok, Warsztaty, animacje dla dzieci – ‚Na tropie bohatera filmowego’

 

Prowadzenie warsztatów:

Łukasz Turaabsolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim oraz posiadacz absolutorium z reżyserii telewizyjno-filmowej na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Po okresie pracy w telewizji od lat związany z radiem. Od 1996 roku łączy praktyczny i teoretyczny aspekt tworzenia filmu w ramach edukacji medialnej skierowanej do dzieci i młodzieży.

 

 

O Kinie Amok

Kino AMOK, powstałe w 1993 roku, ma charakter kina studyjnego, skupiającego się na wyświetlaniu filmów artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem filmów polskich i europejskich. Działa w ramach Teatru Miejskiego w Gliwicach, który jest samorządową instytucją kultury.

Obecna siedziba kina, przy ul. Dolnych Wałów 3 w Gliwicach, została zbudowana w 1928 roku jako UP Lichtspiele (Union Palast Lichtspiele). W latach 1945-2008 funkcjonowało w niej kino BAJKA. W 2009 roku budynek został zakupiony przez miasto Gliwice i przekazany w dzierżawę teatrowi. AMOK będąc trzecim kinem w tym miejscu, podtrzymuje jego długoletnia i bogatą tradycję.

W 2013 roku kino studyjne AMOK otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako najlepsze kino w Polsce.

Od 2004 roku AMOK należy do Europa-Cinemas, międzynarodowego stowarzyszenia kin wspierających rozpowszechnianie filmów europejskich oraz polskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. W 2011 roku AMOK przystąpił do Polskiej Sieci Kin Cyfrowych. Przynależność do tych organizacji wzmacnia charakter wyświetlanego repertuaru: w skali roku minimum 30% seansów stanowią filmy europejskie a 20% – tytuły polskie i artystyczne.

Oprócz samego prezentowania odpowiednio dobranego programu, kino AMOK organizuje (bądź współorganizuje) wiele imprez, przeglądów, retrospektyw, wydarzeń kulturalnych oraz festiwali, mających na celu nie tylko promowanie wartościowego repertuaru, ale również wiedzy na temat kina, jego twórców, dawnych oraz współczesnych trendów filmowych.

 

Reklama na portalu dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice