Warsztaty artystyczne dla dzieci – „Mozaika”

Muzeum Górnośląskie zaprasza dzieci i wszystkich młodych duchem na twórcze, pobudzające wyobraźnię warsztaty tworzenia mozaiki.

Uczestnicy zajęć otrzymają deseczki, płytki o rozmaitych kolorach i kształtach oraz specjalny klej, za pomocą którego stworzą niepowtarzalne, własne dzieła. Co będą przedstawiać, zależy już tylko od ich twórczej inwencji. Może rośliny, postaci, krajobrazy, a może motywy bożonarodzeniowe? Na mozaikowe warsztaty muzeum zaprasza stałych bywalców, a także wszystkie te dzieci, które mają ochotę rozpocząć niezwykłą przygodę z mozaiką.

Praca nad mozaiką, jak nad każdym dziełem, zaczyna się od koncepcji. Młodzi artyści szukają pomysłu, a gdy pojawia się w ich głowach, dobierają wielobarwne płytki o różnych kształtach i komponują je na sklejce. Po ich przyklejeniu edukacyjni pomocnicy uzupełniają obrazy fugą oraz pomagają w ich czyszczeniu. Jeszcze tylko kosmetyczne poprawki, drobne dekoracje i prace są gotowe.

Termin: 24.01.2015, godz. 11.30

Koszt udziału w zajęciach wynosi 6 zł i obowiązują zapisy, które prowadzi Dział Edukacji (edukacja@muzeum.bytom.pl, tel.32 281-82-94 w. 127).

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, świetlica

 

Źródło: Muzeum Górnośląskie

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice