Warsztaty dla dzieci w Muzeum Górnośląskim

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Górnośląskim

Warsztaty dla dzieci w Muzeum Górnośląskim

Marzenia w opakowaniu, czyli zabawy z Moną Lizą – warsztaty dla dzieci towarzyszące wystawie czasowej „W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia”

Czy obraz może skrywać jakąś tajemnicę? Oczywiście, że tak i są na to najróżniejsze sposoby. Na zajęciach odkryjemy, co może ukrywać biały obraz na białym tle, dlaczego Tadeusz Kantor naklejał na swoich obrazach koperty i pakunki, do jakich sposobów uciekali się dawni malarze, chcąc podpisać się na swoim dziele, i w końcu w jakim celu Christo opakował… wybrzeże Australii. Zajęcia zakończymy wspólnym dziełem: stworzymy asamblażowego koguta, który skryje nasze tajemnice.

Cykl zajęć mówiących o „sztuce nowoczesnej” przeznaczony jest zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Organizatorowi zależy na wspólnej pracy i odkrywaniu tajemnic ukrytych w obrazie. Przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy nie do końca komfortowo czują się w zetknięciu ze sztuką współczesną.. Chcemy wiedzieć więcej i rozumieć więcej z otaczającego nas świata. Wspólnie prześledzimy różne spojrzenia na rzeczywistość, jakie proponowali nam malarze od początku XX wieku, a wśród nich szczególnie przyjrzymy się kubistom, futurystom, polskim formistom i ekspresjonistom, twórczości członków Szczepu Szukalszczyków herbu Rogate Serce oraz malarstwu abstrakcyjnemu i ambalażom Tadeusza Kantora.

Termin: 3.03.2018 (sobota), godz. 12.30

Prowadzi: Anna Rak
Wstęp: 10 zł
Warsztaty towarzyszące wystawie czasowej „W rytmie buntu. Polska awangarda międzywojnia”
Zapisy na zajęcia: tel. 32 281 82 94, w. 127

 

Miejsce: Muzeum Górnośląskie, ul. W. Korfantego 34 (przestrzeń wystawy czasowej „W rytmie buntu. Polska awangarda miedzywojnia”), Bytom

Źródło: MG, Warsztaty dla dzieci w Muzeum Górnośląskim

 

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice