Centrum Scenografii Polskiej – Warsztaty

Centrum Scenografii Polskiej

Centrum Scenografii Polskiej zaprasza rodziców wraz z dziećmi do udziału w warsztatach plastycznych na wystawie Rysunki z zeszytów szkolnych czyli jak Jurek został scenografem… , na której zobaczyć można najwcześniejsze prace przyszłego malarza, scenografa i rysownika – Jerzego Skarżyńskiego.

Wielką pasją twórcy był komiks, którym interesował się już od lat najmłodszych. Na zajęciach spróbujemy podpatrzeć, jak nastoletni Jurek tworzył swoje pierwsze rysunkowe postaci i jakimi metodami jako dojrzały artysta posługiwał się przy tworzeniu „Janosika”, którego fabuła i sylwetki bohaterów posłużyły jako pierwowzór przy kręceniu serialu.

Podczas warsztatów uczestnicy zastanowią się jak w najprostszy sposób narysować twarz, przedstawić na niej różne emocje, stworzyć postać niekoniecznie zgodnie w typowej dla komiksu konwencji. Przyjrzą się też w jaki sposób w tekstach przekazywane nam są informacje o toczących się wydarzeniach i jak zrobić to w najkrótszy, ale i najbardziej sugestywny sposób. Ponadto widzowie poznają różne formy komiksu i spróbują stworzyć własną opowieść z kilka alternatywnymi zakończeniami.

 

Termin: 28.02.2015, godz. 11.00

Wstęp: 5 zł (dziecko)

Uwaga!  Ilość miejsc ograniczona.  Zapisy pod nr tel. 32 213 08 00, 251 57 14, 251 51 67, sekretariatcsp@scenografia-polska.pl

 

 

Miejsce: Centrum Scenografii Polskiej, ul. T. Dobrowolskiego, Katowice

Źródło: Muzeum Śląskie

 

 

Centrum Scenografii Polskiej Oddział Muzeum Śląskiego  interesuje się  przestrzenią teatru w jej niezliczonych kontekstach społecznych, kulturowych i formalnych – działa na pograniczu teatru, filmu, architektury, szeroko pojętych sztuk plastycznych i widowiskowych.  Naszym głównym celem jest zachowanie oraz popularyzacja dorobku scenograficznego w formie projektów,  zdjęć,  makiet, kostiumów, materiałów audio i video.

 

O muzeum i Centrum Scenografii Polskiej:

„Jako Muzeum, staramy się zachować  dziedzictwo scenograficzne, nie zapominając jednak o realizacjach współczesnych w kontekście upływającego czasu. Ciągle pracujemy nad poszukiwaniem strategii i formuły prezentacji sztuki scenograficznej – nasze wystawy są syntezą sztuk, których dotyczą, a ich przestrzeń sama w sobie jest widowiskiem.

Jako Centrum uczestniczymy w krajowych i międzynarodowych projektach edukacyjnych, artystycznych i badawczych, wykraczających poza działalność wystawienniczą.  Staramy się, aby nasze zainteresowanie przestrzenią widowiska inspirowało innych – tworzymy ofertę z myślą  o szerokim odbiorcy – zarówno doświadczonym, jak i tym, dla którego kontakt z Centrum może za kilka lub kilkanaście lat okazać się ważnym elementem życiowych wyborów. Prowadzimy działalność na terenie całego kraju i poza jego granicami, w naszych przestrzeniach ekspozycyjnych oraz wszystkich tych, w których może wydarzyć się teatr…”

 

Tekst pochodzi ze strony Muzeum Śląskiego

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice