Warsztaty street art

MDK Koszutka Filia Dąb zaprasza dzieci (wiek + 10), młodzież i dorosłych na warsztaty podczas których stary, zaniedbany mur zostanie przekształcony w dzieło sztuki. Wspólnie ze znanymi na śląsku artystami z Fundacji Modro – z Moną Tusz i Raspazjanem stworzona zostanie mozaika mozaikę.
Warsztaty będą odbywać się codziennie od 29.06 do 5.07. w godz. 12.00-16.00.

Udział w nich jest bezpłatny.

 

Obowiązują zapisy pod numerem tel: 608 549 089 lub e-mailem: filiadab@mdkkoszutka.pl.

Uczestnicy proszeni są o wypełnienie KARTY UCZESTNICTWA.

 

O PROWADZĄCYCH WARSZTATY:

MONA TUSZ to przede wszystkim malarka uliczna, która od 2007 realizuje swoje projekty, najczęściej na terenie Śląska. Współorganizowała i aktywnie uczestniczyła w licznych projektach i akcjach kulturalnych i społecznych, brała udział w wielu street-artowych festiwalach, prowadzi warsztaty artystyczne głównie z młodzieżą. Współzałożycielka Fundacji Modro, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Poza malarstwem działa na płaszczyźnie fotoreportażu, grafiki, rzeźby i scenografii. Miłośniczka postindustrialnych przestrzeni, zieleni miejskiej i roweru.

RASPAZJAN – (Jan Michał Raspazjan, Futurepunk, Spaz, Mehehe): malarz, muralista, w wolnych chwilach fotograf, grafik, animator kultury i społecznik. Rozpoczynał w 1997 roku od graffiti. Swoje prace realizuje głównie na ulicy, jak sam mówi: „zaczynałem na ulicy i tam jest moje środowisko naturalne.” Fascynacja tradycyjnym malarstwem przyszła później, dziś jednak, obrazy powstają równolegle do ścian i stanowią istotny element w jego twórczości. W swoich pracach łączy futurystyczne wizje światów wyimaginowanych ze śląską demonologią ludową, typografią i abstrakcyjnymi formami. Brał udział w wielu festiwalach malując ściany i prowadząc warsztaty. Współpracował z wieloma instytucjami kulturalnymi. Jest laureatem nagrody Marszałka Województwa Śląskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz Mikołowianinem Roku w 2012 roku. Żyje i pracuje w Katowicach.

 

Termin: 29.06 – 05.07. 2015, godz. 12.00-16.00

Miejsce:

MDK „Koszutka” filia „Dąb” ul. Krzyżowa 1

 

Warsztaty street art

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice