Warsztaty ‚Zostań elektrykiem i poznaj tajniki elektroniki’

Warsztaty 'Zostań elektrykiem i poznaj tajniki elektroniki'

Warsztaty ‚Zostań elektrykiem i poznaj tajniki elektroniki’

Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych zaprasza na  warsztaty elektroniczne: „Zostań elektrykiem – poznaj tajniki elektroniki” w ramach cyklu Fizyczne Fascynacje. Celem będzie poznanie od podstaw najprostszych urządzeń elektronicznych, zapoznanie z schematami prostych obwodów elektronicznych, poznanie podstawowych  elementów w zakresie budowy, działania, pomiarów i sprawdzania elementów, zapoznanie z montażem układów, praktyką w zakresie lutowania oraz uruchamiania układów.

Tworzenie układu dostosowane będzie do wieku uczestnika warsztatów, a układy zlutowane w muzeum będzie można zabrać ze sobą.
Warsztaty z elektroniki są przeznaczone dla wszystkich (dla każdej kategorii wiekowej).

Termin: 14.04.2018, godz:

  • 10:00-11:30

  • 12:00-13:30

Bilety – 35 zł

Uczestnicy warsztatów w cenie biletów mogą zwiedzać muzeum z przewodnikiem od 10:00 do 14:00.

Rezerwacja biletów poprzez e-maila: wydarzenia@muzeumenergetyki.pl

Miejsce: Muzeum Energetyki w Łaziskach Górnych, ul. Wyzwolenia 30 (w GPS Wyzwolenia 8)

Źródło: Muzeum Energetyki, Warsztaty ‚Zostań elektrykiem i poznaj tajniki elektroniki’

Reklama na portalu z wydarzeniami dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

 

 

Muzeum Energetyki  w Łaziskach Górnych – informacje

Polskie Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Energetyki prowadzi w Łaziskach Górnych Muzeum Energetyki. Mieści ono swe zbiory w wynajmowanym budynku dawnej rozdzielni elektrycznej 60 kV z 1928 roku na terenie TAURON Wytwarzanie S.A. – Oddział Elektrownia Łaziska. Jest to jedyna w regionie ekspozycja ze świata energetyki i elektryczności.

Na powierzchni wystawienniczej wynoszącej 1000 m2 znajduje się ponad 6 tysięcy eksponatów. Oryginalne zbiory wprowadzają zwiedzających w świat wytwarzania prądu, energii i pozytywnych doznań energetycznych.

W tym miejscu można się dowiedzieć skąd się bierze prąd, można go wytworzyć, zobaczyć, usłyszeć i poczuć. Muzeum Energetyki prezentuje swoje eksponaty (większość z nich jest darami lub depozytami pasjonatów) związane z energetyką i elektrycznością: od stuletniej żelaznej budki ulicznego transformatora z Bytomia, maszyny i agregaty (silnik spalinowy „Deutz” na biogaz z 1938 roku, turbogenerator firmy Alsthom – AEG z 1941 roku,  urządzenia pomiarowe i oświetleniowe po dokumenty czy fotografie. Niesamowite wrażenie na widzach robią kolekcje liczników energetycznych; żarówek (m.in. ponad stuletnia żarówka wykonana wg technologii Edisona i Swana, która jest zapalana tylko raz w roku w czasie Święta Światła – 6 stycznia, największa żarówkę o mocy 10000 wat, czy żarówka z latarni morskiej w Świnoujściu o mocy 4200 W); lamp (np. rentgenowskich); największa w Europie wystawa czynnych dzwonków elektrycznych – WIBRARIUM.

Wycieczka po muzeum może być też doskonałą okazją do powtórki z fizyki, chemii, elektrostatyki, elektroniki, robotyki (muzeum organizuje lekcje, warsztaty i pokazy w ramach cyklu Fizyczne Fascynacje, a nawet naukowe urodziny i imieniny, pokazy mody oraz sesje zdjęciowe w industrialnym otoczeniu). Na stanowiskach demonstracyjnych ISKROWISKA można doświadczyć bliskiego spotkania z różnymi formami energii, a GROMOWŁADNI koncertując na cewkach Tesli wywołują pioruny. Na scenie muzeum organizowane są przedstawienia i koncerty w ramach cyklu Otwarta Scena. Industrialna przestrzeń muzeum służy do różnorodnych inscenizacji – edukacyjnych, naukowych, szkoleniowych, kulturalnych i rozrywkowych.

Muzeum Energetyki znajduje się na Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego, co roku uczestnicząc także w INDUSTRIADZIE – Święcie Szlaku Zabytków Techniki. Kolejne edycje mają miejsce w drugie soboty czerwca.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice