Wędrówka od źródeł Ślepiotki po Ochojec

Wędrówka od źródeł Ślepiotki po Ochojec

21 Spotkanie KLUBU PRZYJACIÓŁ OKOLICY.

W trakcie wycieczki pokonamy jedynie górny, nieuregulowany odcinek biegu rzeki, w większości prowadzący przez lasy Murcek i Ochojca. Finał wypadnie w miejscu, w którym Ślepiotka przepływa pod ulicą Jankego. W tym samym miejscu rozpocznie się jedna z październikowych tras, której celem będzie dotarcie do Kłodnicy.

Specjalnym gościem Klubu będzie tym razem Sylwek Szweda – bard, poeta, działacz lokalny oraz niebanalny orator.


Termin: 12.09.2015, początek wycieczki o godzinie 10:00 na przystanku autobusowym Murcki Rynek

 

Propozycja dojazdu z Katowic:
Autobus linii 672 podstawia się na stanowisko numer 4, zlokalizowane na katowickim Dworcu PKP (a szczegółowiej: w jego podziemiach) o godzinie 9:29. Wysiadamy zeń o 9:50 na przystanku Murcki Rynek.

Trasa kilkugodzinna. Udział w wycieczce ma charakter nieodpłatny i dobrowolny. Organizator nie pokrywa kosztów przejazdu oraz aprowizacji. Osoby uczestniczące w wycieczce cokolwiek czynią, czynią na własną odpowiedzialność.

Informacja i zapisy: pawel.graja@miasto-ogrodow.eu

 

Miejsce: Początek wycieczki o godzinie 10:00 na przystanku autobusowym Murcki Rynek, Katowice

Źródło: TU … , Wędrówka od źródeł Ślepiotki po Ochojec

 

Ślepotka, zwana również Ślepiotką, bierze swój początek w lesie na granicy Ochojca i Murcek. Płynie przez Ochojec, Ligotę oraz Panewniki. W zachodniej części Panewnik, tuż przy granicy z Rudą Śląską wpada do Kłodnicy. Jeszcze na początku XX wieku nad Ślepotką działały młyny wodne. W sumie na rzece o ośmiokilometrowej długości działały 3 takie młyny. Dziś po ostatnim – młynie Kluczków pozostały jedynie ruiny. Według planów władz Katowic Ślepotka ma być ciągle rewitalizowana, mają być odtwarzane jej meandry i starorzecza. Mają też powstać kaskady, co pozwoli w przyszłości na nowo zarybić rzekę.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice