Widowisko muzyczne dla dzieci, ‚Opowieść Wigilijna’

Widowisko muzyczne dla dzieci, 'Opowieść Wigilijna'

Widowisko muzyczne dla dzieci, ‚Opowieść Wigilijna’

W noc Bożego Narodzenia Scrooge i jego pracownik siedzieli do późnego wieczora w kantorze…W pewnej chwili do drzwi zapukał Fred- siostrzeniec Scrooge. Alfred chciał złożyć życzenia lecz Ebenezer powiedział że to głupstwo, nie obchodził świąt. Potem przyszli panowie zbierać datki na cele charytatywne, lecz nie mieli po co przychodzić bo Scrooge i tak nie chciał im dać żadnych pieniędzy. Gdy wykonał swoją pracę wrócił do domu. Gdy podszedł do drzwi zamiast młotka zobaczył głowe swojego wspólnika Marley’a, który zmarł przed siedmiu laty…Ebenezet uznał, że ma halucynacje. Gdy wszedł do domu zjadł kolacje, a w każdym miejscu widział głowe Marley’a…Po chwili Marley do niego przyszedł i ostrzegł go przed trzema duchami. Marley miał przypiete łańcuchy i kasetki z pieniędzmi…taką musiał mieć kare. Powiedział że łasńcuch Scrooge’a jest o wiele dłuższy. Nagle wyleciał przez okno. Potem przyszedł pierwszy duch – Duch Dawnych Świąt Bożego Narodzenia.Zaprowadził Scrooge do przeszłości: jego lat dzieciństwa i młodości. Nagle Scrooge obudził się w swoim domu i pomyślał że to był sen…ale po chwili zjawił się drugi duch- Duch Świąt Tegorocznej Wigilii. Zaprowadził Scrooge do różnych miejsc w których ludzie spożywali jedzenie w wieczór Wigilijny. Scrooge był wzruszony tym co zobaczył. Potem znowu obudził się w swoim domu. Przyszedł Duch Przyszłych Wigilii i zaprowadził go do przeszłości. Tam Scrooge zobaczył martwe ciało lecz bał sie je odkryć spod czarnej płachty. Potem dowiedział się żę mały Tim, syn od jego pracownika zmarł bo był chory. Wszyscy opłakiwali małego Tima, a tej drugiej osoby nie. Potem duch zaprowadził Scrooge’a na cmentarz i wskazał na grób. Scroogwe podszedł i zobaczył tam swoje imie i nazwisko. Był zrozpaczony. Nagle obudził się jak z koszmaru. Postanowił się poprawić. Dał ogromnego indyka swojemu pracownikowi i był miły dla innych. Także poszedł na obiad do swojego siostrzeńca…

 

Termin: 17.12.2017, godz. 11.00

Bilety na Widowisko muzyczne dla dzieci, ‚Opowieść Wigilijna’: 25 zł, do nabycia w kasie CKS Mrowisko oraz w salonie jubilerskim Six Silver (ul. Zwycięstwa 1, Gliwice)

 

Miejsce: CKS Mrowisko, ul. Pszczyńska 85, Gliwice

Źródło: CKS Mrowisko, Widowisko muzyczne dla dzieci, ‚Opowieść Wigilijna’

 

O Teatrze Wit-Wit

Teatr „Wit-Wit” został założony w grudniu 2002 roku z inicjatywy Ewy Witomskiej, która do współpracy zaprosiła artystów Gliwickiego Teatru Muzycznego: Stanisława Witomskiego, Przemka Witkowicza i Agnieszkę Witkowicz. Artyści swoje długoletnie doświadczenie sceniczne wykorzystują w tworzeniu autorskich spektakli dla dzieci i młodzieży, a także dla widzów dorosłych.

Teksty, muzyka i choreografia tworzone są specjalnie na potrzeby Teatru Muzycznego „Wit-Wit”. Oryginalne, pełne humoru i ciepła utwory, zagrane przez znakomitych aktorów, barwne kostiumy i niebanalna scenografia – to wszystko sprawa, że Teatr „Wit-Wit” cieszy się coraz większą popularnością na scenach całego kraju.

Teatr „Wit-Wit” regularnie wystawia swoje spektakle również na scenie polonijnej w Londynie. „Wit-Wit” zatrudnia kilkunastu aktorów, wokalistów i tancerzy związanych m.in. z Gliwickim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Zagłębia w Sosnowcu.

Teatr „Wit-Wit” przywiązuje wielka wagę do edukacji artystycznej dzieci i młodzieży, prowadząc warsztaty : aktorskie, wokalne i taneczne na terenie całego kraju.

„Wit-Wit” nie gra w przedszkolach oraz szkołach! Spektakle prezentowane są wyłącznie na scenach teatrów oraz Ośrodków Kultury, a także podczas plenerowych imprez masowych. ( Dni Miast, Gmin, Imprezy integracyjne, Pikniki, i.tp.)

 

Reklama na portalu KulturalnyBajtel.pl?

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice