Z cyklu ‚Kinowe Podwieczorki dla całej rodziny’

Z cyklu 'Kinowe Podwieczorki dla całej rodziny'

Z cyklu ‚Kinowe Podwieczorki dla całej rodziny’

‚Wielka przygoda małej linii i inne filmy krótkie’, Kino Dzieci Prezentuje

Bohaterowie filmów nieraz wpadną w kłopoty. Na szczęście wszystkie przeciwności uda im się przezwyciężyć dzięki dobremu humorowi i sile przyjaźni. Dzieci poznają Pana Patyka (kolejna po Gruffalo i Miejscu na miotle adaptacja książki Julii Donaldson), smakowite Ciasteczko, które ucieka z talerza, Tygryska głodomorka, gotującą przysmaki Ośmiornicę i Lucy, która bardzo nie lubi, gdy mama nazywa ją „myszką”. Na koniec mała czerwona linia wyruszy w podróż przez życie ze swoim znalazcą.

Termin: 11.03.2018, godz. 15.00 i 16.15

Kategoria wiekowa: 4+

Bilety: 10 zł

Miejsce: Kino Amok (Mała sala), ul. Dolnych Wałów 3, Gliwice

Źródło: Kino Amok, Z cyklu ‚Kinowe Podwieczorki dla całej rodziny’

Reklama na portalu z wydarzeniami dla dzieci KulturalnyBajtel.pl? Zapraszamy do współpracy.

 

 

Kino Amok

Kino AMOK, powstałe w 1993 roku, ma charakter kina studyjnego, skupiającego się na wyświetlaniu filmów artystycznych, ze szczególnym uwzględnieniem filmów polskich i europejskich. Działa w ramach Teatru Miejskiego w Gliwicach, który jest samorządową instytucją kultury.

Obecna siedziba kina, przy ul. Dolnych Wałów 3 w Gliwicach, została zbudowana w 1928 roku jako UP Lichtspiele (Union Palast Lichtspiele). W latach 1945-2008 funkcjonowało w niej kino BAJKA. W 2009 roku budynek został zakupiony przez miasto Gliwice i przekazany w dzierżawę teatrowi. AMOK będąc trzecim kinem w tym miejscu, podtrzymuje jego długoletnia i bogatą tradycję.

W 2013 roku kino studyjne AMOK otrzymało nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej jako najlepsze kino w Polsce.

Od 2004 roku AMOK należy do Europa-Cinemas, międzynarodowego stowarzyszenia kin wspierających rozpowszechnianie filmów europejskich oraz polskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. W 2011 roku AMOK przystąpił do Polskiej Sieci Kin Cyfrowych. Przynależność do tych organizacji wzmacnia charakter wyświetlanego repertuaru: w skali roku minimum 30% seansów stanowią filmy europejskie a 20% – tytuły polskie i artystyczne.

Oprócz samego prezentowania odpowiednio dobranego programu, kino AMOK organizuje (bądź współorganizuje) wiele imprez, przeglądów, retrospektyw, wydarzeń kulturalnych oraz festiwali, mających na celu nie tylko promowanie wartościowego repertuaru, ale również wiedzy na temat kina, jego twórców, dawnych oraz współczesnych trendów filmowych.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice