Majowe Niebo nad Śląskiem – seans na żywo

Wędrówki po Nocnym Niebie - seans na żywo

 

Majowee niebo nad Śląskiem – seans pokazujący aktualne niebo, które nie zawsze wygląda tak samo… To opowieść o tym co z Górnego Śląska możemy zobaczyć na nocnym niebie w różnych porach roku. Jak wschodzą i zachodzą Słońce i Księżyc, jakie gwiazdozbiory i układy gwiazd są widoczne prezentowanej nocy, gdzie wypatrywać meteorów, gdzie szukać planet, jak wygląda kometa, czym są te ciała niebieskie i zjawiska? Planetarium odtwarza ruch sfery niebieskiej, a zdjęcia i animacje ilustrują naszą prelekcję.

 

 

Termin: każda sobota, godz. 11.00

Czas trwania: ok. 40 minut

Bilety: 6 zł (ulgowy), 12 zł (normalny), 30 zł (bilet rodzinny – do 4 osób)

 

Miejsce: Planetarium Śląskie, Al. Planetarium 4, Park Śląski, Chorzów

 

Źródło: www.planetarium.edu.pl, Majowe niebo nad Śląskiem

 

 

PLANETARIUM ŚLĄSKIE

Największe i najstarsze polskie planetarium powstało w 1955 roku dla uczczenia pamięci wielkiego astronoma, Mikołaja Kopernika. Zostało wyposażone w aparaturę projekcyjną, umieszczoną pod 23-metrową kopułą stanowiącą ekran sztucznego nieba. Widownia mieści jednocześnie prawie 400 osób.

Pod niebem planetarium, wiernie naśladującym rzeczywisty firmament, odbywają się popularne prelekcje astronomiczne, lekcje astronomii i geografii, a także inne zajęcia oraz różne spektakle. Obserwatorium astronomiczne jest wyposażone w największa w Polsce lunetę o 30-centymetrowym obiektywie i liczne mniejsze teleskopy.

Źródło: Planetarium Śląskie

enlargement