Wiosenne przebudzenie z Teatrem w Wilczym Gardle

Wilczym Gardle

 

Wiosenne przebudzenie z Teatrem w Wilczym Gardle

Teatr „A” oraz Stowarzyszenie kulturalne „Pro-Scenium” zapraszają na Wiosenne Przebudzenie teatrem w Wilczym Gardle. Pierwszy spektakl „Bajka o smoku Kubie” w wykonaniu Teatru „A” już w niedzielę 15 marca o godz. 16:00.

Bajka o Smoku Kubie to spektakl muzyczny adresowany do najmłodszej widowni (dzieci w wieku 5 – 12 lat)

Przesłanie historii, będące afirmacją „bycia sobą”, zostało wyartykułowane językiem klasycznej bajki. Są tu wyraźnie zarysowane postaci, jest konflikt, jest wreszcie wyraźna puenta.

No i jest to, co dzieci lubią najbardziej – smoki.

Zabawna historia opowiada o dobrodusznym smoku, od którego wszyscy domagają się, żeby był (jak przystało na prawdziwego smoka) okrutny i zły. Kuba jednak nie ma na to najmniejszej ochoty: śpiewa z żabami, a w wolnych chwilach wysyła mieszkańcom królestwa życzenia wypisane na latawcach. Pewnego dnia w kraju wybucha wojna – do granic państwa zbliża się okrutny wojownik Brumbrun. W noc poprzedzającą starcie wszyscy mieszkańcy królestwa uciekają za granicę, zostawiając na pastwę wroga dwie księżniczki (o których w popłochu zapomniano). Z opresji ratuje młode damy smok Kuba, swoją dobrodusznością rozbrajając (także w dosłownym tego słowa znaczeniu) Brumbruna.

Pełna ciepłego humoru bajka została opowiedziana z dużym wdziękiem. Zabawa baśniowymi konwencjami, dyskretna kpina z przemocy oraz wyraźna afirmacja „bycia sobą” czynią dydaktyzm opowieści „łatwym do przełknięcia”. Obok żywego planu w spektaklu grają lalki, konwencja baśni miesza się ze współczesnym rekwizytem, zaś żartobliwa muzyka trafnie koresponduje z działaniami bohaterów. A że w tekście aż roi się od czytelnych jedynie dla dorosłych żartobliwych aluzji – spektakl bawiąc dzieci, niezmiennie bawi także ich rodziców.

 

Termin: 15.03.2015, godz. 16.00

Wstęp: wolny

 

Miejsce: sala (w łączniku nad brama wjazdową) na Palcu Jaśminu 2 w Gliwicach Wilczym Gardle

Źródło: Teatr A

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice