Witajcie w naszej bajce – piknik na zakończenie wakacji

W ostatni wtorek sierpnia (28.08.2018), w godz. 15.00-18.00, Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu serdecznie zaprasza wszystkie dzieci wraz z opiekunami na wyjątkową imprezę plenerową, w której udział wezmą znani w naszym regionie goście – przedstawiciele władz miejskich, reprezentanci instytucji kultury, aktorzy (Małgorzata Saniak z Teatru Zagłębia), sportowcy i muzycy (Eliza Wietrzyńska z zespołu Elise).

W miłej, piknikowej atmosferze, szanowni goście będą odczytywać najpiękniejsze bajki o zwierzętach autorstwa polskich i obcych artystów. Podczas wakacyjnego pikniku literackiego nie zabraknie przygotowanych przez wolontariuszy Fundacji „Dr Clown”: waty cukrowej, gier i zabaw, malowania buziek, formowania balonikowych zwierzątek, wielkich baniek mydlanych, natomiast dla aktywnych rozstawione zostaną kolorowe „dmuchańce” do skakania.

Wręczone zostaną także nagrody dla laureatów ogólnobibliotecznych konkursów i dla najaktywniejszych uczestników akcji letniej. Wspólnie zmontujemy także naszego bibliotecznego MEGAwęża. Udział w pikniku, który odbędzie się na tarasie i skwerze przed Filią nr 20 – Stary Sosnowiec przy ul. Piłsudskiego 19 jest bezpłatny.

Piknik stanowi część projektu MBP „Biblioteka – ZOOteka, czyli lato wśród zwierząt”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Operacyjnego „Promocja czytelnictwa”.

 

Termin: 28 sierpnia 2018, godz. 15.00

Uwaga:  Impreza przeniesiona z 25 sierpnia 2018, ze względu na niekorzystne prognozy pogody

Miejsce: Miejska Biblioteka Publiczna w Sosnowcu

Filia nr 20 – Stary Sosnowiec przy ul. Piłsudskiego 19

 

Wstęp wolny!

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice