Bajtle godajom w Muzeum

Szkółka gwary śląskiej dla najmłodszych to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Cały cykl składa się z 6 zajęć, które w nietypowy sposób przedstawiają śląską kulturę, ze szczególnym naciskiem na mowę. Nie jest jednak celem organizowanie kursu języka, ale uświadomienie najmłodszym uczestnikom wyjątkowości regionu, który zamieszkują: jego ciekawych i barwnych tradycji.

Każde spotkanie poświęcone jest innemu zagadnieniu, m.in. śląskiemu domowi, podróżom, gotowaniu, dawnym zabawom, bajkom, legendom, tradycyjnemu i współczesnemu ubiorowi. Różnorodność tematyczna zakłada wielość form nauczania: zabawy ruchowe, śpiewanie przy akompaniamencie instrumentów, a także łamigłówki czy interaktywny spektakl z wykorzystaniem pacynek. Co istotne, zajęcia w Muzeum cechuje unikatowość ze względu na wykorzystanie podczas warsztatów prawdziwych muzealnych eksponatów.

Prowadzenie: Grzegorz Chudy

Najbliższe spotkanie: 10.12.2016, godz. 11.00

Łoblykomy sie – czyli wszystko o klamotach ze szranku! Podczas warsztatów uczestnicy przyjrzą się, jak się ubierano na Śląsku w dawnych czasach i jak się to robi współcześnie.

 

Miejsce: Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego, Katowice

Źródło: MŚ

Informacje praktyczne:
– Preferowany wiek uczestników: 6-9 lat.
– Zbiórka przed warsztatami przy kasach.
– Uwaga! Liczba miejsc ograniczona.
– Wstęp 7 zł od dziecka, opiekunowie uczestniczą w warsztatach bezpłatnie.
– Bilety można zakupić w kasie Muzeum Śląskiego lub online:
http://bilety.muzeumslaskie.pl.
– Zajęcia odbywają się w Muzeum Śląskim przy ul. T. Dobrowolskiego.
– Udział w zajęciach i wydarzeniach organizowanych przez Muzeum Śląskie w Katowicach jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na rejestrację fotograficzną i wykorzystanie zdjęć na potrzeby promocji Muzeum Śląskiego.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice