Chorzowski Teatrzyk Ogrodowy, „Momo” Teatr Rawa z Katowic

Chorzowski Teatrzyk Ogrodowy, "Momo" Teatr Rawa z Katowic

CHORZOWSKI TEATRZYK OGRÓDKOWY
czyli plenerowe (w razie złej pogody – pod dachem) spektakle dla dzieci i dorosłych.

Pierwszy polski spektakl z wykorzystaniem formuły japońskiego teatru ilustracji – Kamishibai. Inscenizacja kultowej powieści dziecięcej w nowatorskiej adaptacji, z wykorzystaniem różnorodnych technik teatralnych.

Pewnego dnia do zapomnianej dzielnicy wielkiego miasta przybywa niezwykła dziewczynka: Momo. Ma osiem, a może już dwanaście lat? Trudno to dokładnie powiedzieć. Jednak bardziej osobliwy niż jej wygląd, jest ukryty talent. Momo posiada bowiem niezwykłą moc, dzięki której potrafi rozwiązywać problemy i łagodzić spory. Dlatego szybko zaskarbia sobie sympatię dorosłych. Dzieci z kolei uwielbiają odwiedzać Momo, bo zna najlepsze zabawy i niczego do nich nie potrzeba, prócz wyobraźni. Radosną codzienność przerywa niespodziewane pojawienie się Szarych Panów. Tajemnicze, mroczne postaci pod pretekstem oszczędzania czasu, ograbiają z niego mieszkańców. W mgnieniu oka popielaty cień smutku i pośpiechu spowija całe miasto. Na szczęście Momo zdobywa się na odwagę i stawia czoła sytuacji. Czy uratuje swoich przyjaciół i rozwiąże zagadkę istnienia Szarych Panów?

Momo to fascynująca historia opowiedziana pięknym, literackim językiem. Sztuka posiadająca nie tylko walory artystyczne, ale także edukacyjno-wychowawcze: promująca pozytywne wartości społeczne i etyczne.

 

Termin: 26.08.2017, godz. 15.00

Uwaga: na Chorzowski Teatrzyk Ogródkowy dla wszystkich wstęp wolny! (także na godzinę przed spektaklem – do Skansenu)

Źródło: ChTO, Chorzowski Teatrzyk Ogrodowy, „Momo” Teatr Rawa z Katowic

Miejsce: Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny”, ulica Parkowa 25, Chorzów

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice