„O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku” – spektakl dla dzieci widownią na scenie

„O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku” to barwna opowieść w wykonaniu Teatru Moich Marzeń o perypetiach dziewczynki wędrującej przez las do chorej babci. Spektakl rozpoczyna melodyjna piosenka, której refren staje się tematem przewodnim i jest śpiewany wraz z dziećmi podczas wędrówki Czerwonego Kapturka.

Dzięki fantazji twórczej autora scenariusza udało się stworzyć niepowtarzalny splot wydarzeń i występujących w nim postaci. Z natury zły wilk jest Dżentelmenem, który uwielbia zapach kwiatów. Postacią, która wplątuje wilka w intrygę wyzwalając w nim pierwotne instynkty jest podstępna wiewiórka. To zestawienie charakterów nasuwa w trakcie trwania przedstawienia dwa przysłowia: „Nie taki diabeł straszny jak go malują i „Nie wszystko złoto, co się świeci”. Wszystkim wydarzeniom przygląda się sowa – mądra głowa (kukła), która będąc autorytetem, pomaga Kapturkowi ocenić trudną sytuację. Spektakl niesie również inne wartości edukacyjne i jak każda bajka kończy się czytelnym dla widza morałem. Dynamika, z jaką jest wyreżyserowana ta sztuka, udziela się widzom w każdym wieku, czego dowodem są liczne wybuchy euforii i śmiechu.

Rockowa piosenka babci czy charakterystyczna postać gajowego podsycają jeszcze bardziej zbudowaną atmosferę. Dzięki tym walorom przedstawienie nie dłuży się, a najmłodsza publiczność wychodzi z niego uśmiechnięta. Barwna scenografia, bogate kostiumy i niepowtarzalne maski przy udziale efektów specjalnych pozostawiają na długi czas bajkowe wspomnienia. Należy też podkreślić profesjonalną grę aktorów, którzy poprzez interakcję z dziećmi wciągają je w zaczarowany świat. Całość spektaklu dopełniają piosenki, których refreny są śpiewane jeszcze długo po opuszczeniu kurtyny.

Po spektaklu odbędą się warsztaty teatralne.

Czas trwania spektaklu: 60 min.
Czas trwania warsztatów: ok. 30 min.

 

Termin: 01.10.2016, godz. 11.00, 13.00 i 15.00

Bilety: 10 zł

Miejsce: Pałac Kultury Zagłębie (sala teatralna) , pl. Wolności 1, Dąbrowa Górnicza

źródło: PKZ, „O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku” – spektakl dla dzieci

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice