Seans „Księga dżungli” – bilety po 10 zł

Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, Mowgli wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź-filozof Baloo. Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między innymi pyton Kaa oraz podstępny Król Louie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego „czerwonego kwiatu”, czyli ognia.

Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik, „Księga dżungli” w spektakularny sposób łączy sceny kręcone z udziałem aktorów z obrazami wygenerowanymi komputerowo. Narracja w filmie prowadzona jest z wykorzystaniem najnowszej technologii, aby dać widzom wrażenie zanurzenia w świecie dżungli. Niezwykły efekt uzyskano, łącząc grę aktorską z generowanymi komputerowo scenografiami i realistycznymi postaciami zwierząt.

Termin: 13-15.05  „Księga dżungli” godz. 16.15 

Bilety: 10 zł

Miejsce: Kino Patria, ul. Chorzowska 3, Ruda Śląska

Źródło: Kino Patria, Seans „Księga dżungli” – bilety po 10 zł

Nasz film jest nieco bardziej poważny, uwypuklamy w nim archetypy obecne w opowiadaniach Kiplinga, ale zostawiliśmy też przestrzeń na to, co pamiętamy z wersji z 1967 r. Chcieliśmy zachować ten urzekający disnejowski klimat. Sztuka filmowa oferuje widzom przeżycia emocjonalne. Spektakl jest pozbawiony sensu, jeśli widzowie nie nawiązują emocjonalnej więzi z bohaterami. W każdej opowieści potrzebne są emocje, ewolucja uczuć i postaci oraz humor. I to wszystko musi być zaprezentowane w taki sposób, aby nie zdradzić kulis produkcji. Są w tym filmie momenty pełne napięcia, kiedy widz zastanawia się ‘Jak sobie ten chłopak poradzi?’” (Jon Favreau, reżyser)

produkcja: USA, 2016
czas trwania: 105 min.
reżyseria: Jon Favreau
dystrybucja w Polsce: Disney
głosy: Bernard Lewandowski, Jerzy Kryszak, Jan Peszek, Jan Frycz, Lidia Sadowa, Anna Dereszowska, Artur Żmijewski, Piotr Fronczewski

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice