Spektakl „LEN” Teatru ATOFRI z Poznania

Spektakl "LEN"

„LEN ”  to impresja na temat przeobrażania się rośliny, która z kwiatu przeformowuje się w tkaninę. Niebieskie pola lnu zmieniają się w zależności od pory roku. Czas płynie, zmienia się krajobraz, LEN rośnie.

Przedstawienie przenosi nas na pokryte lnem pola i łąki. Sceny tworzą patchwork utkany z lnianych nitek, suchych łodyg, nasion lnu i tkanin. Powtarzany coroczny cykl dojrzewania rośliny oddaje muzyka zbudowana z zapętlonych melodii, powtarzanych motywów, które są śpiewane i grane na żywo. Melodie stanowią tło dla lnianych obrazów.

Termin: 08.01.2017, godz. 14.00 i 16.00

Wiek: 1-5 lat

Bilet dla dziecka 15,00 zł, bilet dla rodzica 25,00 zł.

Miejsce: Teatr Miejski, ul. Nowy Świat 55/57, Gliwice

Źródło: Teatr Miejski, Spektakl „LEN”

 

 

Teatr Atofri powstał z chęci tworzenia dla najmłodszych dzieci. Muzyka, ruch i plastyka, przyjęta metoda komunikowania się maluchami, pozwalają dotrzeć do dzieci w sposób delikatny, nie narzucający się, wolny od schematów. Żywa muzyka grana na różnych instrumentach stanowi podstawowe źródło inspiracji twórczej.

Dbając o sferę dziecięcej wyobraźni spektakle budowane są w sposób abstrakcyjny. Słowa nie stanowią historii, lecz uzupełniają poszczególne sceny. Rekwizyty funkcjonują w oderwaniu od swoich dosłownych znaczeń – latawiec zamienia się w grzebień koguta, a statek w kapelusz.

Spotkanie z Teatrem Atofri to pełna wrażeń podróż z muzyką, często śpiewaną, historie opowiedziane ruchem, zatrzymanie wzroku na formie i kolorze. Założycielkami teatru są Beata Bąlińska i Monika Kabacińska.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice