Warsztaty – „Na baczność z Wyczółkowskim”

Warsztaty - "Na baczność z Wyczółkowskim"

Dobrze znana komenda „baczność!” rozbrzmiewa w czasie szkolnych apeli i podczas uroczystości państwowych. Czy zastanawialiście się, czym właściwie są sztandary, które takim wydarzeniom towarzyszą? Jakie są zasady i sposoby ich tworzenia?

Uczestnicy warsztatów Na baczność z Wyczółkowskim dowiedzą się, dlaczego ludzie, którzy tworzą jakąś grupę, od zawsze czuli potrzebę podkreślania swojej odrębności poprzez symbole plastyczne – chorągwie, tarcze rycerskie, znaki na zbrojach czy flagi i sztandary. Uzbrojeni w tę wiedzę wspólnie stworzą sztandary, na których każdy element będzie coś znaczył, i które będą mówić o tym, jacy chcieliby być ich mali twórcy.

Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz do osób starszych. Towarzyszą wystawie Wystarczy światło i czerń. Leon Wyczółkowski, prezentowanej w Muzeum Górnośląskim do 31 grudnia br.

Koszt udziału w zajęciach wynosi 10 zł od osoby. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Termin: 12.11.2016 (sobota), godz. 12.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji

Prowadzący: Marek Ryś, Zuzanna Orzeł

Koszt: 10 zł/zapisy

Na zdjęciu: zwiedzający na wystawie Wystarczy światło i czerń. Leon Wyczółkowski, fot. Witalis Szołtys

Źródło: Muzeum Górnośląskie, Warsztaty – „Na baczność z Wyczółkowskim”

enlargement