Warsztaty dla dzieci „Halloween po śląsku”

Choć zagraniczne zwyczaje związane z halloween stały się popularne w naszej kulturze, nie musimy sięgać po obce, by poczuć dreszczyk grozy. A to dlatego, że nasi przodkowie wierzyli w duchy, zmory i upiory, od których włos jeży się na głowie. Co to za potwory, dowiedzą się uczestnicy zajęć Halloween po śląsku, na które zaprasza  Muzeum Górnośląskie.

Dzieci odkryją, jakie potwory mieszkały dawniej w naszej najbliższej okolicy i dowiedzą się, jak można było się ich pozbyć. Przy okazji poznają zwyczaje świąteczne i codzienne życie naszych przodków.

Zajęcia będą miały formę dyskusji połączonej ze spacerem po wystawie etnograficznej, a zakończą się warsztatami plastycznymi, w czasie których każdy uczestnik będzie mógł stworzyć własnego potwora.

Zajęcia, realizowane w ramach cyklu Sobotnie spotkania z wiedzą, są skierowane do dzieci w wieku od 3 do 12 lat oraz do osób starszych.

Koszt udziału w warsztatach wynosi 10 zł od dziecka. Obowiązują zapisy (dwa tygodnie przed terminem zajęć), które prowadzi Dział Edukacji: tel. 32 281-82-94 w. 127.

Termin: 29 października 2016 (sobota), godz. 12.30

Miejsce: Muzeum Górnośląskie w Bytomiu, gmach przy pl. Jana III Sobieskiego 2, Centrum Edukacji, Bytom

Prowadzący: Zuzanna Orzeł, Magdalena Pospieszałowska

Koszt: 10 zł/zapisy

Źródło: MG, Warsztaty dla dzieci „Halloween po śląsku”

Fot. Witalis Szołtys

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice