Warsztaty podróżnicze „Z rodziną na koniec Świata”

Podczas kwietniowego spotkania w Klubie Zielonej Żyrafy uczestnicy będą mogli przygotować się do wakacyjnych wojaży. Organizator zaprasza na spotkanie z podróżnikiem Robertem Maciągiem i jego opowieść o dalekiej Azji.

Termin: 23.04.2016, godz. 10.00

Czas trwania: 0k 3 godziny

Bilety: 15 zł

 

Warsztaty chińskie:

W trakcie warsztatów o Chinach dzieci nauczą się kilku chińskich słów, poznają chińskie wierzenia, zwyczaje, legendy, przyrodę. Spróbują sił w kaligrafii oraz malowaniu „chińskiej porcelany”. Opanują trudny sposób jedzenia pałeczkami oraz parzenia egzotyczne herbaty.

 

Warsztaty indyjskie:

Dzięki warsztatom o Indiach można będzie można dowiedzieć się czym jest sari, czym bindi,   co oznacza masala i jak po hindusku powiedzieć kilka słów. Dlaczego krowy są święte i czym naprawdę jest joga. No i dlaczego prawdziwy Hindus ma tak wspaniałe wąsy. W trakcie warsztatów indyjskich dzieci uczą się robić hinduską herbatkę, spróbują specyficznych dla tamtego regionu przypraw. Poznają kulturę, muzykę, gry i zabawy oraz wierzenia Indii. Podczas warsztatów dzieci będą smakować, dotykać, rysować, malować , a wspólnie  z rodzicami wykonają papierowe mendi.

 

Miejsce: BECEK (sala akwarium), pl. Karin Stanek 1, Bytom

Źródło: BECEK, Klubu Zielonej Żyrafy

 

Prowadzenie: Robert Robb Maciąg – bloger, podróżnik, autor bloga ku-sloncu.org, autor kilku książek podróżniczych, podwójny laureat nagrody Travelera magazynu National Geographic. Prowadzi warsztaty etnograficzne dla szkół.

Klub Zielonej Żyrafy, to cykl warsztatów artystycznych dla dzieci (4-7 lat) z rodzicami. Klub Zielonej Żyrafy promuje twórczą edukację. Wspólne działania rodziców i dzieci podczas warsztatów, pozwalają na lepsze wzajemne poznanie się, a także na odkrywanie drzemiących w nich talentów i pasji. Zajęcia w Klubie Zielonej Żyrafy są propozycją na niebanalne spędzenie sobotniego przedpołudnia w miłej i twórczej atmosferze. To wspólna, rodzinna, kreatywna zabawa. Zajęcia prowadzone są pod okiem wykwalifikowanych artystów, instruktorów i pedagogów. W programie warsztatów: zajęcia interdyscyplinarne, plastyczne, muzyczne, taneczne, teatralne.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice