Z cyklu ‚Rodzina w kinie’

Z cyklu 'Rodzina w kinie'

W ramach wydarzenia najntisy. edukacja nostalgiczna w Kinie Kosmos zostanie pokazany hit kina familijnego lat 90., czyli „Mów mi Rockefeller”, a zaraz po filmie rozpoczną się warsztaty pod hasłem „Powrót do przeszłości”, czyli niektórym już bardzo odległych lat 90. Będzie to okazja do zastanowienia, się jak spędzali czas wolny nasi rodzice i dlaczego współcześnie mamy inne rozrywki. Uczestnicy warsztatów spróbują dopasować analogowe nośniki do odtwarzaczy. Porozmawiają o tym, czym różnią się media cyfrowe i analogowe. Kto jeszcze nie przewijał kasety magnetofonowej na ołówku, musi to koniecznie nadrobić. W Kosmosie będzie ku temu okazja! Uczestnicy dowiedzą się także jak działają kasety VHS i obejrzą fragment bajki z magnetowidu, jak za dawnych czasów… Dodatkowo, część kina zostanie zaaranżowana na wypożyczalnię kaset VHS.

o filmie Mów mi Rockefeller:
Małżeństwo Malinowskich szykuje się do kontraktowego wyjazdu za granicę. Szukają dla swojej trójki dzieci odpowiedniej gospodyni, ale zamiast niejakiej Anny Gocławskiej, kandydującej na tę posadę, zjawia się para oszustów – Jagoda i Matros.
Jagoda w przebraniu zgłasza się do Malinowskich, by nazajutrz po ich wyjeździe, podczas pobytu Michała, Bączka i Anety w szkole, kompletnie ogołocić mieszkanie. Dzieci nie załamują się jednak, nie zgłaszają faktu przestępstwa na policji, lecz postanawiają zarobić pieniądze, by „odtworzyć” zrabowane mienie. Dzięki pomysłowości udaje się im zebrać spore pieniądze. Zawierają umowę ze spółdzielnią (umowę w ich imieniu zawiera dozorca – pijaczek Jędrys). Michał interesuje się chemią, opracowuje sposób utylizacji śmieci i przerobu ich na nowe tworzywo o rewelacyjnych właściwościach. Sprzedają też srebro odzyskane z zużytego utrwalacza. Malinowscy obracają milionami. Decydują się na produkcję piłeczek pingpongowych z nowego tworzywa, które stają się rewelacją i przynoszą fortunę pozwalającą na komfortowe wyposażenie mieszkania. Biorą udział w Targach Poznańskich, gdzie Michał zakochuje się w córce szejka. Wracają państwo Malinowscy. Dziwią się ilości komputerów i elektronicznych gadżetów w mieszkaniu. Trójka młodych biznesmenów bierze udział w międzynarodowym sympozjum planując dalsze inwestycje. W tajemnicy przed rodzicami do szkoły jeżdżą… alfa romeo z kierowcą.

Termin: 02.02.2020, godz. 16.00

Bilety: 15 zł (ulgowy), 17 zł (normalny)

Miejsce: Kino Kosmos, ul. Sokolska 66, Katowice

Źródło: Kino Kosmos

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice