Wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka w Teatrze Ateneum w Katowicach

Wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka w Teatrze Ateneum w Katowicach

Wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka w Teatrze Ateneum w Katowicach

Teatr Ateneum w Katowicach serdecznie zaprasza na świętowanie Dnia Babci i Dziadka, które rozpocznie się lubianym przez dzieci przedstawieniem „Babcia na jabłoni”.

To adaptacja znanej powieści austriackiej pisarki Miry Lobe. Reżyserem spektaklu jest Arkadiusz Klucznik.

Po spektaklu na wspólną zabawę z babciami i dziadkami zaprasza Wydawnictwo Debit, które właśnie opublikowało niezwykłe książki-albumy „Babcie od A do Z” oraz „Dziadkowie od A do Z”. To wyjątkowe książki, prezentujące kilkadziesiąt typów babć i dziadków, w świetny i zabawny sposób opisanych, jak również pięknie zilustrowanych przez autorkę. W trakcie zabawy dzieci i dziadkowie będą mieli okazję usłyszeć o niektórych bohaterach książek. Poznają: Babcię Powierniczkę Tajemnic, Babcię Przyjaciółkę Ptaków czy Babcię Palce Lizać, a także Dziadka Usypiacza, Dziadka Superbohatera czy Dziadka Dasz Radę. Autorka książek – Raquel Díaz Reguera – to jedna z najlepszych ilustratorek hiszpańskich. Wydała już ponad trzydzieści książek. Jej ostatnia publikacja – „Cuando las niñas vuelan alto” – znalazła się wśród kilkunastu najlepszych książek dla dzieci ubiegłego roku według „El País”.

Termin: 21.01.2018, godz. 16.00

Bilety na Wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka w Teatrze Ateneum w Katowicach, link …

Miejsce: Śląski Teatr Lalki i Aktora, ul. Św. Jana 10, Katowice

Źródło: Śląski Teatr Lalki i Aktora, Wyjątkowy Dzień Babci i Dziadka w Teatrze Ateneum w Katowicach

 

Oblicze Śląskiego Teatru Lalki i Aktora „Ateneum” kształtowało się od początku w oparciu o miejscowe środowisko twórcze. Współpraca ze śląskimi artystami nadal jest wyróżnikiem katowickiej sceny, ale od wielu lat równolegle rozwijają się kontakty z artystami z kraju i zagranicy (m.in. z Czech, Austrii, Meksyku, Słowacji, Japonii).
W kierowanym do dzieci repertuarze dominuje baśniowa klasyka, choć nie brak pozycji współczesnej dramaturgii. Realizowany w różnych konwencjach, wykorzystuje środki teatru lalkowego i jego związki ze sceną żywego planu. Szczególnie dużo uwagi poświęca się kształtowaniu gustu małych widzów poprzez warstwę plastyczną oraz muzykę.
Nowym wyzwaniem artystycznym jest nurt spektakli dla dorosłych, który pojawił się wraz z premierami Jamy Franza Kafki, Ballad i romansów Adama Mickiewicza oraz Joanny d’Arc w adaptacji Karela Brožka.
Od 2007 r. działa Galeria Ateneum, będąca drugą, kameralną sceną teatru i przestrzenią ekspozycyjną.
Od 2002 r. propozycje nie tylko dla najmłodszych znakomicie uzupełnia Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek „Katowice – Dzieciom”.
Ze swymi przedstawieniami zespół gościł wielokrotnie za granicą, m. in. w Austrii, Czechach, Holandii, Niemczech, Słowacji, USA, Wielkiej Brytanii. Uczestniczył też w krajowych i międzynarodowych festiwalach, niejednokrotnie uzyskując nagrody za swe prezentacje.

Reklama na portalu KulturalnyBajtel.pl?, zapraszamy do akcji: ‚Sam wyceń swoją reklamę’, ceny już od 1 zł. Zapraszamy!!!

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice