Wystawa budowli z klocków lego

Wystawa budowli z klocków lego

Wystawa budowli z klocków lego

Główną ideą powstania wystawy jest zaprezentowanie budowli i makiet o niespotykanej formie i wielkości, których w codziennych, domowych warunkach nie udałoby się stworzyć. Zobaczymy zatem konstrukcje sięgające 3 metrów wysokości oraz takie, które składają się z kilkunastu tysięcy elementów czy zajmują kilkanaście metrów kwadratowych powierzchni. Cała ekspozycja zajmuje niemal 1000 metrów kwadratowych i składa się z kilku milionów klocków, z których zbudowano ponad 70 makiet.

Na wystawie zobaczymy po raz pierwszy najwyższego człowieka w historii.

Premierowy pokaz rekonstrukcji postaci najwyższego, mierzącego 272 cm, człowieka w historii – Roberta Wadlow’a – wykonanej w skali 1:1. Do zbudowania tak wysokiej postaci nie wykorzystano żadnego wewnętrznego stelaża. Model zatem składa się wyłącznie z klocków. Do zbudowania tej repliki zużyto ponad 100 000 elementów.

Termin: do 26 kwietnia 2015

Cenny biletów:

  • Poniedziałek-piątek:

bilet poranny 09:00 – 16:00 14 zł / osoba;

bilet popołudniowy 16:00 – 20:00 18 zł / osoba;

bilet 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 14 zł/osoba

bilet wieczorny 20:00 – 21:00 10 zł / osoba

  • Sobota:

bilet weekendowy 09:00 – 21:00 18 zł / osoba;

bilet 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 14 zł/osoba;

  • Niedziela:

bilet weekendowy 10:00 – 20:00 18 zł / osoba;

bilet 2+2 i więcej (min. 4 osoby w tym max. 2 osoby dorosłe) 14 zł/osoba;

Uwaga! Dzieci do 95 cm wzrostu – wejście bezpłatne

Miejsce: Galeria Katowicka, poziom 2+, ul. 3-go Maja 35, Katowice

Źródło: Wystawa

Wystawa budowli z klocków lego – To trzeba zobaczyć

Niezapomniane wrażenia zapewnią makiety kolejowe z jeżdżącymi pociągami z klocków LEGO, ogromne lotnisko i kolorowy lunapark. Hitem wystawy jest makieta Stadionu Narodowego. Pojawi się sporo budowli unikatowych. Wyjątkowym dodatkiem będą także budowle autorskie, m.in. bitwa morska pod Oliwą, makieta miasteczka westernowego czy makieta lotniska z kilkunastoma reprodukcjami samolotów z okresu I i II wojny światowej. Na Wystawie coś dla siebie znajdą także miłośnicy nowoczesnych technologii. Wśród eksponatów pojawi się bowiem seria zaprogramowanych robotów, które będą reagowały np. na ruch oraz modele z serii LEGO Technic.

Makiety „Stan wojenny”

Pierwsza makieta obnaża codzienność stanu wojennego z wszechobecnymi kolejkami w sklepach, charakterystycznymi obwieszczeniami na murach i scenografią wnętrza mieszkania z tamtego okresu. Całość w scenerii typowej dla tych czasów – zobaczymy sklep Pewex, bar mleczny i supersam, a na ulicach maluchy, syreny oraz duże fiaty. Druga natomiast przedstawia miasto nocą, gdy po ogłoszeniu przez generała Jaruzelskiego 13 grudnia 1981 roku stanu wojennego na ulice wyjechały czołgi i wozy opancerzone oraz wprowadzona była godzina milicyjna.

Poniżej nasza fotorelacja z wizyty na wystawie:

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice