Wystawa Centrum Nauki Eugeniusz

Wystawa Centrum Nauki Eugeniusz

Wystawa Centrum Nauki Eugeniusz. Jest to mobilna wystawa, która uczy poprzez zabawę. Nie jest to zwykłe muzeum: tu wszystkiego można, a nawet trzeba dotknąć. Wystawa Centrum Nauki Eugeniusz skierowana jest zarówno do przedszkolaków, jak i starszych uczniów, którzy będą mogli zamienić się w prawdziwych odkrywców nauki.

Wystawa składa się z 7 interaktywnych stref tematycznych takich jak: Oddech Kosmosu, Strefa Iluzji, Strefa Fizyki, Strefa Wodna, Strefa Światła, Strefa Zmysłów i Sensoryczne Przedszkole.

Termin: 04.12.2017 – 28.01.2018

Bilety: 14 zł (ulgowy), 16 zł (normalny)

Miejsce: Europa Centralna, ul. Pszczyńska 315, Gliwice

Źródło: Eugeniusz, Wystawa Centrum Nauki Eugeniusz

 

Bardzo ciekawą strefą jest autorska Strefa Wodna, w której zwiedzający będą mogli ułożyć wielkie memory, poznając przy okazji gatunki polskich ryb, nauczyć się węzłów żeglarskich, zagrać w gigantyczną grę w statki i posłuchać, na czym polega zawód rybaka. Z kolei w Strefie Światła uczestnicy wejdą do ciemnego pokoju, w którym poukrywane zostały eksponaty związane ze światłem. Dzieci przekonają się, jak mieszają się barwy, zobaczą jak działa kula plazmowa i lampa lawa, a także będą mogły pobawić się w animacje piaskowe na podświetlanym stole. Zwiedzając kosmiczną strefę „Oddech Kosmosu” będzie można posłuchać, jaki odgłos wydaje każda planeta we Wszechświecie, będzie można zrobić sobie zdjęcie w kosmicznej fotościance, a także zmierzyć z wielką łamigłówką i ułożyć gwiazdozbiory.

W Strefie Zmysłów też czeka nie lada wyzwanie! Do dyspozycji uczestników będą tajemnicze skrzynie zmysłów: wzroku, słuchu, węchu i dotyku, w których każdy przekona się, czy jego zmysły działają niezawodnie. Ponadto będzie można przekazać wiadomość w telegrafie akustycznym i zobaczyć, jak rozchodzi się dźwięk. W Strefie Iluzji zobaczymy siebie w kalejdoskopie, nauczymy się pisać jak Leonardo da Vinci i poznamy zjawisko animacji poklatkowej. W Strefie Fizyki będzie można wyprodukować prąd siłą własnych mięśni na rowerze-elektrowni i przejść labirynt elektryczny. Na wystawie znajdzie się także miejsce dla najmłodszych uczestników wystawy: kilkulatki będą mogły pobawić się mnóstwem zabawek edukacyjnych w Sensorycznym Przedszkolu. Znajduje się tu m.in. wielki Kulodrom, w którym dzieci ułożą wieloelementowy tor dla kulki, a także nietypowy labirynt, który dzieci ułożą z miękkich pianek.

Wszystkie eksponaty zostały tak przygotowane, by zainteresować zarówno najmłodszych, jak i starszych zwiedzających. Tysiące przedszkolaków, które odwiedziły poprzednie edycje wystawy, pokazały, że już kilkulatki można zainteresować nauką, która angażuje wszystkie zmysły dzieci.

Słowa kluczowe: Wystawa Centrum Nauki Eugeniusz, Wydarzenia dla dzieci na Śląsku i w Zagłębiu, wydarzenia dla dzieci: Katowice, Gliwice, Zabrze, Tychy, Sosnowiec
enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice