Wystawa Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ w Galerii Katowickiej

Kołyska Newtona, Słońce i planety w konstrukcjach, w których można posłuchać odgłosów Wszechświata, puzzle rentgenowskie ze szkieletem człowieka, eksperymenty, od których włosy na głowie stają dęba, konstrukcje domów z ruchomymi elementami przedstawiające zasady oszczędzania energii – ponad 50 interaktywnych eksponatów zebranych w jednym miejscu, w centrum stolicy Górnego Śląska. Galeria Katowicka zaprasza na łączącą edukację z zabawą ekspozycję Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ. Wystawa będzie dostępna od 7 marca do końca kwietnia br.

– Na każdego, kto odwiedzi wystawę Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ w Galerii Katowickiej, czekają eksperymentowanie, samodzielnie odkrywanie tajników nauki, emocje i świetna zabawa. Eksponaty można dotykać, uruchamiać, sprawdzać jak działają. Mądrą rozrywkę polecamy rodzinom z dziećmi i klasom szkolnym. To dobra okazja by przekonać się jak fascynującą przygodą może być nauka – mówi Dawid Prymas, dyrektor ds. marketingu i PR Galerii Katowickiej.

Ekspozycja Centrum Nauki i Zabawy EUGENIUSZ w Galerii Katowickiej obejmuje ponad 50 interaktywnych eksponatów w kilku obszarach tematycznych. W STREFIE FIZYKI znajdują się m.in. kołyska Newtona, wielka dmuchawa, rower elektrownia oraz animacje filmowe. „ODDECH KOSMOSU” tworzy 9 konstrukcji przedstawiających Słońce i planety, których można posłuchać i dowiedzieć się jakie każda z nich wydaje dźwięki.

STREFA EKO-DOM zawiera cztery konstrukcje z ruchomymi elementami, przedstawiające oszczędzanie energii w domu: kuchni, salonie, łazience oraz w biurze. W skład wystawy wchodzi też pięć domków z różnymi zadaniami i grami dot. ekologii. W STREFIE ILUZJI czekają koło optyczne, wielki kalejdoskop, zwierciadła, pisanie lustrzane i wielka iluzja, w STREFIE ANATOMII na profesjonalnych modelach anatomicznych można poznać budowę człowieka, przekonać się jak wyglądają od środka m.in. nasze serce, oko, mózg, czy płuca lub ułożyć szkielet ze specjalnych puzzli rentgenowskich.

STREFĘ ZABAW NAUKOWYCH tworzy wielka gra zręcznościowa, przezroczysta ściana do malowania i gry logiczne, a w STREFIE ZABAW NAJMŁODSZYCH oczekują kącik wyposażony w edukacyjne zabawki, klocki
w kształcie kół zębatych ze złudzeniami optycznymi, drewniane gry zręcznościowe itp.

Termin:  od 7 marca do końca kwietnia w godz. 9.00-18.00, natomiast weekendy do godziny 19.00

Miejsce: Galeria Katowicka

ul. 3-go Maja 35, Katowice

w przestrzeni PROJEKTU WYŻSZY POZIOM, na poziomie +2

Bilety wstępu na ekspozycję kosztują: 16 zł normalny i 14 zł ulgowy. Po okazaniu paragonu za zakupy w Galerii Katowickiej na kwotę min. 100 złotych obowiązuje 30 proc. zniżka. Przewidziano także bilety dla grup zorganizowanych wraz z obsługą animatora, który dostosuje przekaz do wieku dzieci.

Minimalny czas zwiedzania wynosi ok. 1-1,5 godziny.

Organizator: www.eugeniusz.org.pl

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice