Wystawa Orchidei i Kaktusów

Wystawa Orchidei

EGZOTARIUM  zaprasza na kolejną wystawę ORCHIDEI i KAKTUSÓW, która odbędzie się w dniach 10-11-12  KWIETNIA 2015 r.

Jak zawsze motywem przewodnim wystawy będą storczyki, tym razem w doborowym towarzystwie kaktusów, owocujących cytrusów, drzewek oliwnych, oleandrów i roślin owadożernych. Nowością będą zioła oraz rośliny balkonowe. Każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Tradycyjnie wystawie towarzyszyć będzie kiermasz roślin i akcesoriów do ich uprawy. Wszelkich porad dotyczących uprawy roślin udzielą wystawcy i członkowie Sosnowieckiego Koła Miłośników Orchidei.

 

 

Termin: 10-12.04.2015, godz. 10.00 – 18.00

Cena biletu wstępu bez zmian 2 i 3 zł.

 

Miejsce: Egzotarium, ul. Piłsudskiego 116, Sosnowiec
Tel. (32) 299-64-45

Źródło: Egzotarium , Centrum Informacji Miejskiej

 

 

Sosnowieckie Egzotarium usytuowane jest we wschodniej części Parku Miejskiego im. Leona Kruczkowskiego. Każdy sosnowiczanin był tam pewnie nie raz, gdyż jest to podobno miejsce kultowe, które niejednemu mieszkańcowi zapisało się w dziecięcej pamięci.

Egzotarium przekazano do użytku w 1956 roku i od tamtej pory pełni funkcję dydaktyczno-oświatowo-rekreacyjną.

Stylowe, ale proste  wnętrza mieszczą w sobie ok 80 gatunków roślin, 40 gatunków ryb akwariowych, 15 gatunków gadów oraz 6 gatunków żółwi.

Głównymi reprezentantami gadów są:  krokodyl nilowy, boa tęczowy oraz pyton tygrysi. Egzotarium jest swoistą ostoją spokoju do której chętnie wracamy nie tylko po zastrzyk wiedzy, ale także po chwile odpoczynku od zgiełku codzienności. KulturalnyBajtel poleca!

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice