Wystawa: Woda – źródło fenomenów

Od 21 maja do 2 czerwca źródło wiedzy o wodzie bić będzie w gliwickim Centrum Handlowym FORUM. To za sprawą  interaktywnej wystawy, która po raz pierwszy przybyła do Polski. Udowadnia ona, że woda jest źródłem fenomenów. Piętnaście eksponatów rozmieszczonych na pasażu demonstruje zadziwiające zjawiska wodne. Towarzyszące wystawie dodatkowe atrakcje – warsztaty i projekcje – przygotowane w kooperacji z gliwickimi naukowcami i Cinema City, to z kolei świetny pretekst, aby wybrać się ze zorganizowaną grupą szkolną czy przedszkolną.

Wystawa, która przyjechała z Niemiec, inspiruje do zadawania pytań: jak to się dzieje, że woda płynie, wiruje, a unoszące się na niej przedmioty zachowują w różny sposób. Nurek Kartezjusza, Cola Light, Fontanna Coriolisa czy Tonący Statek – to tylko niektóre z nazw poszczególnych stanowisk, za którymi kryją się intrygujące eksperymenty.

Odwiedzając wystawę indywidualnie, w świat wodnych fenomenów zanurzać się będzie można codziennie w godzinach pracy centrum. W dni powszednie, w godzinach porannych i około południa,  grupy zorganizowane mogą zapisywać się (tel. 32 335 73 00) na zwiedzanie ekspozycji z przewodnikami – naukowcami Politechniki Śląskiej. Oprócz pomocy merytorycznej, przewodnicy będą zachęcać do efektownych doświadczeń z użyciem wody.

 

Grupy odwiedzające wystawę będą ponadto mogły wpisać się do specjalnej księgi pamiątkowej. Dzięki kooperacji z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, trzy najbardziej kreatywne wpisy zostaną nagrodzone klasową wycieczką edukacyjną do gliwickiej oczyszczalni.

Termin: 21 maja – 2 czerwca 2015

Godziny otwarcia:

PON – SOB: 9:00 – 21:00
ND: 10:00 – 20:00

 

Miejsce:

CENTRUM HANDLOWE FORUM

ul. Lipowa 1
Gliwice

 

Źródło: TU, Wystawa: Woda – źródło fenomenów

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice