Z cyklu: „Mamo, Tato chodźmy na koncert”

z cyklu: mamo tato chodźmy na koncert

Mamo, tato, chodźmy na koncert!” w kwietniu – Grają smyczki

Kwietniowa propozycja Instytucji Promocji i Upowrzechniania Muzyki Silesia dla dzieci i ich opiekunów w ramach cyklu koncertów „Mamo, tato, chodźmy na koncert!” to grające smyczki – instrumenty znane jak skrzypce i wiolonczela, oraz te mniej: altówka i kontrabas. Co je różni oprócz wielkości, co je łączy?

Tego można będzie się dowiedzieć już 19 kwietnia  w Polskim Radio Katowice.

W kwartecie, duetach i solo zagrają Małgorzata Wojciechowska na skrzypcach, Malwina Wyborska na altówce, Piotr Gach na wiolonczeli, a na kontrabasie Marek Romanowski – zdolni studenci i absolwenci katowickiej Akademii Muzycznej.

W programie koncertu nie zabraknie wirtuozowskich utworów, gdzie wykonawcy zaprezentują wspaniałe możliwości „grających smyczków”.

Termin: 19.04.2015, godz. 16.00

Wstęp: wolny

Zachęcamy do rezerwowania miejsc od 1 kwietnia w godz. 10.00-14.00 pod numerami tel. 32 258 90 49, 32 259 84 83 wewn. 23 oraz osobiście w biurze IPiUM Silesia.

Organizator zaprasza dzieci od lat 6 wraz z opiekunami.

Miejsce: Studio Koncertowe Polskiego Radia, ul. Ligonia 29, Katowice

 

 

Patronat Honorowy nad cyklem koncertów objął Prezydent Miasta Katowice.

Źródło: IPiUM Silesia, z cyklu: „Mamo, Tato chodźmy na koncert”

„Mamo, Tato chodźmy na koncert” to cykl koncertów adresowanych do dzieci, w których uczestniczą wspólnie z rodzicami lub opiekunami. To propozycja spędzenia niedzielnego popołudnia z muzyką wspólnie z najbliższymi członkami rodziny lub przyjaciółmi. W koncertach zaplanowano wiele pozamuzycznych elementów poruszających wyobraźnię młodego słuchacza ( elementy scenograficzne, rekwizyty, słowo wiążące prelegenta, wizualizacje multimedialne).
Źródłem pomysłu na cykl koncertów edukacyjnych o takim profilu stał się projekt „Ptasie plotki i inne wiersze”. Lutosławski dzieciom zorganizowany przez Silesię
w 2013 roku. W Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbył się wówczas koncert w ramach Roku Witolda Lutosławskiego i Roku Juliana Tuwima, który spotkał się z tak ogromnym zainteresowaniem, że nie wszyscy chętni słuchacze mogli wziąć w nim udział.
W 2014 roku, w ramach cyklu „Mamo, Tato chodźmy na koncert”, dzięki środkom pozyskanym z programów Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna” oraz „Zamówienia kompozytorskie” Silesia zorganizuje trzy koncerty. Odbędą się w niedzielne popołudnia w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i Studiu Koncertowym Radia Katowice.

Poniżej fotorelacja z naszej wizyty na koncercie:

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice