Z cyklu: Mamo, Tato chodźmy na koncert!

Z cyklu: Mamo, Tato chodźmy na koncert!

Karnawał zwierząt czyli wielka fantazja zoologiczna

W niedzielę 21 czerwca o godz.16.00 IPiUM Silesia zaprasza na szósty koncert w ramach cyklu „Mamo, Tato, chodźmy na koncert!”. Do tej pory spotykaliśmy się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia. Tym razem jednak koncert odbędzie się w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach przy ul. Zacisze 3. Specjalnie dla wszystkich małych melomanów zagra Śląska Orkiestra Kameralna wspólnie z duetem fortepianowym, który tworzą Daria Żurawlowa i Arnold Gniwek. Takiej obsady wymaga wspaniałe dzieło francuskiego kompozytora Camille’a Saint-Saënsa „Karnawał zwierząt”, w którym stworzył fascynujące muzyczne obrazy różnych zwierząt. W tym niezwykłym utworze muzycznym występują: lew, kury i koguty, azjatyckie osły, żółwie, słoń, kangury, akwarium, osobistości z długimi uszami, kukułka w głębi lasu, ptaszarnia, pianiści, skamieliny i łabędź (muzyczny przebój, wszyscy znamy tę melodię!). Przygotowaliśmy także muzyczne podziękowanie dla rodziców i opiekunów, którzy zabiorą swoje pociechy na koncert. W specjalnym muzycznym kąciku dla dużych melomanów znalazły się słynne fragmenty muzyki filmowej Ennio Morricone.

W koncercie wystąpi również młody wirtuoz perkusji Antoś Olesik, uczeń III klasy Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Zagra na marimbie słynny „Lot trzmiela” Mikołaja Rimskiego-Korsakowa. Będzie też naśladował żabki w utworze KeikoAbe. Wstęp na koncert jest bezpłatny, ale obowiązuje rezerwacja miejsc. Zapraszamy!

Program:

Camille Saint-Saëns – „Karnawał zwierząt” czyli wielka fantazja zoologiczna

Mikołaj Rimski-Korsakow – „Lot trzmiela” z opery „Bajka o carze Sałtanie” w opr. na marimbę i orkiestrę smyczkową, KeikoAbe – „Żabki” na marimbę solo,

Ennio Morricone – „Obój Gabriela” z filmu „Misja”, muzyka z filmów: „Dawno temu w Ameryce” i „La califfa”

 

Termin: 21.06.2015, godz. 16.00

Wstęp: wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne są w biurze IPiUM „Silesia” oraz pod numerami telefonów 32 258 90 49, 32 259 84 83 (wewn. 23) w godz. 10-14. Zapraszamy dzieci od lat 6 wraz z opiekunami.

Miejsce: Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Katowicach przy ul. Zacisze 3

 

Źródło: IPiUM

 

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice