Z cyklu: „Mamo, tato chodźmy na koncert!”

Z cyklu: „Mamo, tato chodźmy na koncert!”

 Po raz kolejny Silesia zaprasza małych melomanów wraz z rodzicami do Studia Koncertowego Radia Katowice na kolejny koncert z cyklu „Mamo, Tato chodźmy na koncert!”.

Tym razem czekać będą na nas kompozycje ruchowe i zabawy muzyczno-ruchowe, pt: ” Muzyczne ZOO”


Ptasie trele, zwiewne motyle o różnobarwnych skrzydłach fruwające nad łąką, żaby kumkające w stawie, koniki polne skaczące po źdźbłach trawy – czy o tych wspaniałych stworzeniach może opowiadać muzyka? O tym, że potrafi to robić wspaniale przekonają się wszyscy mali melomani, którzy przyjdą na nasz koncert razem ze swoimi rodzicami. Na dodatek, tym razem nie zagrają żadne instrumenty, a na wycieczkę do muzycznego zoo zaproszą nas wokaliści, a więc śpiewacy tworzący zespół czyli chór. Głos ludzki to przecież najpiękniejszy instrument muzyczny! Muzyce towarzyszyć będą tańce i zabawy ruchowe, do których zaprosimy odważnych małych słuchaczy. A muzyka jest taką czarodziejką, że można będzie na chwilę poczuć się ptakiem, motylem…Zapewniamy, że wszyscy mali uczestnicy koncertu będą mogli poczuć się artystami. W trakcie naszego muzycznego spotkania utworzą najpierw „koci chór”, a w finale „ptasi chór”, które wystąpią pod dyrekcją Pani Marii Piotrowskiej-Bogaleckiej. Zapraszamy do wspólnej, muzycznej zabawy!

 

Program:

A. Koszewski – Motyl z cyklu „Krople tęczy”, Kotek z cyklu „Gry”
I. Pfeiffer – Bajka o chorej żabie z cyklu „Bajki do słów Jana Brzechwy”
R. Czura – Ptasie radio, C. Saint-Saëns – Akwarium z cyklu „Karnawał zwierząt”

 

Termin; 04.06.2017 , godz. 16.00 – 17.00

Uwaga! Bezpłatne bilety dostępne są w biurze IPIUM „Silesia” lub telefonicznie pod numerem telefonu 32 258 90 49, 32 259 84 83. Zapraszamy dzieci od lat 6 wraz z opiekunami.

Miejsce: Studio Koncertowe Polskiego Radia, ul. Ligonia 29, Katowice

Źródło: IPiUM Silesia, „Mamo, tato chodźmy na koncert!”

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice