Z cyklu: „Mamo, Tato, chodźmy na koncert!” – opera dla dzieci

Z cyklu: „Mamo, Tato, chodźmy na koncert!” - opera dla dzieci

Tym razem Silesia serdecznie zaprasza na wyjątkowe wydarzenie, operę dla dzieci Davida Chesky’ ego, pt.: „Myszki i wojna, czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze”

Termin: 18.10.2015, godz. 16.00

Wstęp: wolny.

Bezpłatne bilety można rezerwować do piątku pod numerem telefonu 32 258 90 49 ( w godz. 10.00 – 14.00) oraz w weekend pod numerem komórkowych 661 975 859

Miejsce: Sala koncertowa Akademii Muzycznej, ul. Zacisze 3, Katowice

Źródło: IPiUM Silesia, Z cyklu: „Mamo, Tato, chodźmy na koncert!” – opera dla dzieci

„Mamo, tato, chodźmy na koncert!” to cykl koncertów adresowanych do dzieci, w których uczestniczą razem z rodzicami lub opiekunami. To propozycja spędzenia niedzielnego popołudnia z muzyką wspólnie z najbliższymi członkami rodziny lub przyjaciółmi. W koncertach zaplanowano wiele pozamuzycznych elementów poruszających wyobraźnię młodego słuchacza. Źródłem pomysłu na cykl koncertów edukacyjnych o takim profilu stał się projekt „Ptasie plotki i inne wiersze, Lutosławski dzieciom” zorganizowany przez Silesię w 2013 roku.
Na 2015 rok dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach priorytetu „Edukacja kulturalna” Silesia przygotowała 10 koncertów w ramach projektu, na które zapraszamy co miesiąc do studia koncertowego Polskiego Radia w Katowicach lub sali koncertowej Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego. Oto ich tematyka: „Tańce w muzyce klasycznej”, „Show muzycznych talentów”, „Przyroda w muzyce”, „Grają smyczki”, „Muzyczny zwierzyniec”, „Fantazja zoologiczna” (z udziałem Śląskiej Orkiestry Kameralnej), opera „Myszki i wojna” (z udziałem Orkiestry Akademii Beethovenowskiej), „Opowieść o Fryderyku Chopinie”, „Nieskończony świat kolorów muzyki”, „Dziadek do orzechów” (fragmenty). Projekt został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Katowice.

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice