Z cyklu: „Mamo, Tato, chodźmy na koncert!” – Show muzycznych talentów

mamo tato chodźmy na koncert

Mamo, Tato, chodźmy na koncert!

Po raz kolejny Silesia zaprasza małych melomanów wraz z rodzicami do Studia Koncertowego Radia Katowice na kolejny koncert z cyklu „Mamo, Tato chodźmy na koncert!”.

Tym razem dzięki programowi marcowego koncertu, każdy słuchacz będzie mógł się przekonać, jak wielką moc posiada muzyka, której dźwiękami można opowiedzieć o wschodzącym słońcu, świetle księżyca, śpiewających ptakach, odgłosach zimy, wiejącym wietrze, a nawet skaczącej kozie…

Tę tajemnicę muzyki odkryli kompozytorzy już w dawnych wiekach i pozostawili nam wspaniałe dzieła, które podziwiamy do dzisiaj. To m.in. słynne 4 koncerty skrzypcowe „Pory roku” Antonia Vivaldiego, „Pory roku” Piotra Czajkowskiego – cykl 12 utworów opowiadający o wszystkich miesiącach roku, czy słynna opowieść o losach „Peer Gynta” Henryka Ibsena, do której muzykę napisał norweski kompozytor Edward Grieg.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć najsłynniejsze fragmenty tych kompozycji w wykonaniu utalentowanych, młodych śląskich artystek – skrzypaczki Zuzanny Janczak i flecistki Kornelii Nowak. Na fortepianie zagra Michał Szkurienko, ukraiński pianista od wielu lat zamieszkały na Śląsku i tutaj prowadzący swoją działalność artystyczną i pedagogiczną.

Termin: 15.03.2015, godz. 16.00

Organizator zaprasza dzieci od lat 6 wraz z rodzicami.

Uwaga! Bezpłatne wejściówki dostępne są od 9.03 w godz. 10.00-14.00 w Biurze Silesii, ul. 3 Maja 31 a oraz pod numerami telefonów: 32 258 90 49, 32 259 84 83.

Miejsce: Studio Koncertowe Polskiego Radia, ul. Ligonia 29, Katowice

Źródło: IPiUM Silesia

 

Koncerty dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

 

Poniżej nasz fotorelacja z ostatniego koncertu, którego tematem był karnawał:

enlargement

Przyjaciele bajtla:

  • multikino katowice
  • mbp katowice
  • Lokale przyjazne dzieciom Katowice
  • wydarzenia dla dzieci na śląsku i zagłębiu

wydarzenia dla dzieci śląsk, zagłębie, katowice, chorzów, gliwice